Osmnáct muzikantů ze čtrnácti obcí je v současné době členy dechové hudby Lácaranka. Ta už pětatřicet let neodmyslitelně patří ke Kobylí, i když ani jeden muzikant v této obci nebydlí. Hudbu založili v roce 1975 Metoděj Hanák z Brumovic a Jaroslav Haman z Kobylí.

„Název kapely je odvozený od kobylského kopce zvaného Lácary. Důvodem k založení dechové hudby byla určitě chuť „dědy Hanáka“ vychovat další generaci muzikantů, neboť jeho první odchovanci z dechové hudby Rozmařilka se osamostatnili,“ vzpomíná na začátky kapely Pavel Svoboda z Lácaranky.

Dechovka má třináct muzikantů, dvě zpěvačky, a to Michaelu Šiprovou a Petru Kůřilovou, dva zpěváky Pavla Jecha a Pavla Kadrnku a jednoho mistra zvuku. Kapelníkem je nyní Pavel Růžička.

„Pokud chce kapela dělat v dnešní době dobrou muziku a ne jenom muzicírovat, je to opravdu hodně těžké. Obnáší to každodenní dřinu v podobě cvičení na svůj hudební nástroj. U těch nejlepších se čas strávený cvičením počítá denně na hodiny. To už potom není koníček, ale pořádný kůň. A skloubit vše, co k tomuto patří se svým zaměstnáním a rodinou, není vůbec jednoduché,“ netají se náročností Svoboda.

VÍCE ČTĚTE V ÚTERNÍM VYDÁNÍ BŘECLAVSKÉHO DENÍKU ROVNOST