Předchozí díly seriálu Nebezpečné křižovatky najdete ZDE

Pokračujeme dalším dílem seriálu o nebezpečných křižovatkách v regionu. Břeclavský deník jej připravuje ve spolupráci s vedoucím břeclavského dopravního inspektorátu Jiřím Machem. Každý týden s jeho pomocí představujeme nebezpečné silniční úseky na Břeclavsku, kde hrozí zvýšené nebezpečí srážky. Zároveň se snažíme poradit, jak se v těchto místech chovat, aby nedocházelo k nehodám, které mohou mít, a často také mívají, vážné následky.

Máte tip na nebezpečnou křižovatku nebo silnici? Pište na redakce.breclavsky@denik.cz

Dnes jsme vybrali křižovatku u Moravské Nové Vsi. Křížení hlavního silničního tahu z Břeclavi do Hodonína s vedlejšími silnicemi směrem na Prušánky a Moravskou Novou Ves je místem častých nehod. „Mnozí řidiči nerespektují stopky na vedlejších silnicích a omezení rychlosti na hlavní silnici,“ upřesnila hlavní důvody karambolů Lenka Tomaštíková z břeclavského dopravního inspektorátu.

Hlavní problém: Příčinou nehod na křižovatce je zejména nedání přednosti v jízdě autům, která míří po hlavní silnici z Břeclavi do Hodonína či opačným směrem. Někteří řidiči odbočující z vedlejších silnic na hlavní tah buď vůbec nezastaví na stopce, nebo špatně vyhodnotí situaci, a řidiči aut na hlavním tahu už nestihnou zabránit srážce. Často totiž nedodržují nejvyšší povolenou rychlost, která je v tomto úseku sedmdesát kilometrů v hodině. Před křižovatkou platí v obou směrech zákaz předjíždění.

Počet nehod: Od začátku letošního roku policisté na křižovatce řešili dvě dopravní nehody, z toho jednu s vážnějšími následky. Těžké zranění utrpěl řidič, který nerespektoval stopku při vyjíždění z vedlejší silnice od Prušánek. Na hlavní silnici se střetl s řidičem, který měl namířeno z Hodonína do Břeclavi. V loňském roce se na křižovatce stalo rovněž několik dopravního nehod, naštěstí bez vážnějších zranění.

Doporučení:
Řidiči by měli především dodržovat dopravní předpisy, řídit se značkami, plně se soustředit na jízdu a nikam zbytečně nespěchat. Zranění, která jim hrozí v případě nepozornosti či lehkomyslnosti, mohou být velmi vážná. Při výjezdu z vedlejších silnic je třeba se vždy pořádně rozhlédnout. Na hlavní silnici zase může zabránit srážce pouhé dodržení nejvyšší povolené rychlosti.

Vážení čtenáři, seriál Nebezpečné křižovatky najdete také v tištěné podobě každé úterý v Břeclavském deníku Rovnost.