Vinařství Winberg založil v roce 2000 vinař a vinohradník Antonín Procházka, který léta působil ve Školním statku Mikulov. Rodinné vinařství se specializuje na výrobu a prodej přívlastkových vín ze sedmnácti odrůd. Vlajkovou lodí mikulovské firmy je zejména Pálava. V nabízeném sortimentu nechybí ani speciality typu slámových a ledových vín.

Vinařství obhospodařuje jednadvacet hektarů vinic ležících na prosluněných viničních tratích Pod Svatým kopečkem. Jak prozradila jednatelka společnosti Kateřina Procházková, roční produkce Winbergu se pohybuje kolem pětatřiceti tisíc litrů vína.

V čem podle vás spočívá tajemství výroby dobrého vína? Existuje nějaké pravidlo, kterým se jako vinařství bezvýhradně řídíte?

Tajemství a pravidla, kterými se vinař řídí, jsou téměř totožná. Vinař musí rozumět vinici, pochopit zákonitosti přírody, umět ji náležitě naslouchat. Moudří vinaři tvrdí, že vše podstatné se děje ve vinici, kde lze kvalitu hroznů částečně ovlivnit, ale ostatní je již dílem přírody.

Kolik vína denně obvykle vypijete?

U mě každodenní pití není pravidlem, ale velmi ráda objevuji vína zajímavých vinařů.

Jakou nejkrásnější a naopak nejhorší chvíli jste s vínem dosud zažila?

Krásné chvíle i ty méně příjemné jsou vlastně po celý rok spojené s rozmary přírody, které ovlivní konečnou produkci a kvalitu hroznů. Samozřejmě pokud se vydaří dobrý vinařský rok, mám z toho radost.

Kterého ze svých vinařských úspěchů si ceníte nejvíc?

Mezi největší úspěchy považujeme ocenění na Salonu vín v letech 2004 – 2005, a to s Rulandským modrým 2002, výběr z hroznů a Rulandským šedým 2002, také výběr z hroznů. Dále pak stříbrnou medaili z Grand Prix Vinex 2012 a stříbrný pohár z Víno & Delikatesy za Neuburské 2010, pozdní sběr.

Máte raději tradiční odrůdy a postupy, nebo jste spíše zastánkyní moderních metod a nově vyšlechtěných o­drůd?

I když vlastníme velmi moderní technologii, která nám umožňuje dosahovat vysoké kvality finálních vín, jsme zastánci klasických postupů výroby a odrůdové skladby, jako je Ryzlink vlašský, Rulandské bílé, Ryzlink rýnský, Tramín červený a další. Vína z těchto odrůd jsou stále žádaná na domácím trhu, protože v našich podmínkách dosahují vysoké jakosti. Nechybí ani Pálava, která je oblíbenou a vyhledávanou odrůdou typickou pro tuto oblast.

Kterého z vašich konkurentů si nejvíc vážíte? A proč?

Z naší konkurence si nejvíce vážíme valtické firmy Moravíno Ludvíka Budína, kterému dodáváme již několik sezón hrozny z našich vinic. Vyrábí z nich skvělá vína.

Myslíte na budoucnost? Vychováváte si svého nástupce?

Mám dvě dcery a doufám, že jedna z nich převezme pomyslnou štafetu. I když začátky byly poměrně složité, myslím si, že vinařství na jižní Moravě má budoucnost a je moudré v této rodinné tradici pokračovat.

Doporučení: víno pro dnešní večer

Pro dnešní večer doporučuji naše polosladké víno Neuburské 2010, pozdní sběr. Lahodnost, kterou umocňuje vyšší obsah cukru, si právě daleko lépe vychutnáte s nadcházejícími podzimními dny.

Kateřina Procházková