Jak a díky komu jste se k vinařství vlastně dostal?

V roce 1968 jsem emigroval do Německa, kde jsem si koupil vinohrad. Vrátil jsem se po roce 1989 a koupil jich několik také tady.

V čem podle vás spočívá tajemství výroby dobrého vína?

Když už se jednou na tuto cestu vypravíte, je třeba nejdříve vědět, co hledáte anebo co chcete najít – ale hlavně musíte mít v sobě touhu cítit. Každý, kdo je nadšen svým povoláním, chce dosáhnout cílů, které jsou na začátku velmi vzdálené a nejasné a teprve postupně se začínají rýsovat někde na horizontu. Na trnité cestě k vysněnému cíli, která není nikdy jednoduchá, můžete sejít nebo být odlákán, začít vrávorat nebo se dostat do husté mlhy a zabloudit. Anebo ten vysněný avizovaný cíl začíná být stále zřetelnější a vy se k němu blížíte. Můj cíl je najít perfektní víno.

Existuje nějaké pravidlo, kterým se jako vinař bezvýhradně řídíte?

Jako vinař žiji s ročními obdobími a s vědomím, že jen omezený počet let máme na to vyrobit víno, které odpovídá našim představám. V každé chybě je skryta šance příště to udělat lépe a při detailní analýze zamezit jejímu opakování. Každá fáze počínaje růstem révy, dozráváním hroznů, vinobraním na podzim a péčí ve sklepě nám otvírá neskutečně velké možnosti změn, které mohou víno postavit do správného světla. Přesto zde platí: Méně je často více. Když se na jaře ve vaší hlavě rodí koncept a představa o perfektním víně, znamená to pozorovat a reagovat, řídit a podporovat, aby vzniklo víno, které bude odpovídat těmto představám o jeho požitku.

Kolik vína denně obvykle vypijete?

Denně vypiji jednu láhev vína.

Jakou nejkrásnější a naopak nejhorší chvíli jste s vínem dosud zažil?

Jedna z horších chvil byla v roce 2010, kdy jsme měli téměř stoprocentní neúrodu zaviněnou počasím. Hezkých chvil s vínem byla spousta, těžko se vybírá jedna. Ještě se nám ale nestalo, že by od nás někdo odcházel nespokojený.

Kterého ze svých vinařských úspěchů si ceníte nejvíc?

Máme jich více, ale velmi si ceníme zlaté medaile ze soutěže ve Vídni, stříbra z Londýna nebo dvou zlatých z Düsseldorfu.

Máte raději tradiční odrůdy a postupy, nebo jste spíše zastáncem moderních metod a nově vyšlechtěných o­drůd?

Záleží, co kdo považuje za moderní metody. My děláme tradiční vína s využitím moderních technologií.

Kterého z vašich konkurentů si nejvíc vážíte? A proč?

Osobně si vážím Josefa Peřiny a pana vinaře Miloše Michlovského. Nejvíc ale všech malých, poctivých vinařů.

Myslíte na budoucnost? Vychováváte si svého nástupce?

Necháváme to otevřené.

Doporučení: víno pro dnešní večer

Doporučuji náš suchý Sauvignon blanc 2011, pozdní sběr z viniční trati Výsluní. Je to víno jiskrné žlutozelené barvy s ovocnou vůní angreštového kompotu, bělomasých broskví a nektarinek s náznakem listů černého rybízu. Josef Vrátil