Rodinné vinařství Bílkovi ve Velkých Bílovicích je mladá firma s letitou tradicí. Jeden z členů rodinného týmu František Bílek je ve vinařství technologem. Je mu sedmadvacet let, je svobodný a bezdětný. Vinařství hospodaří se šedesáti tisíci keři révy vinné osmnácti odrůd. Jakostní a přívlastková vína vyrábí výhradně z hroznů vlastní produkce.

Jak a díky komu jste se k vinařství vlastně dostal?

Takový můj první kontakt s vinařstvím byl ještě dříve, než jsem se narodil. V době, kdy jsem byl v břichu maminky, která zrovna studovala vinařskou školu, tiše jsem poslouchal první odborné výklady učitelů. O patnáct let později jsem se na vinařskou školu vrátil, ale už jako student. Odmalička jsem vyrůstal ve vinařské rodině, vinařství mě chytilo za srdce a zjistil jsem, že nic jiného dělat nechci.

V čem podle vás spočívá tajemství výroby dobrého vína?

Každý vinař by měl vědět, že víno vzniká již ve vinici. Znamená to, že zdravé, kvalitní hrozny jsou jedním z předpokladů pro budoucí velká vína. Je také velmi důležité vytvoření určité představy, jaké víno vlastně chceme vyrobit. Dále je třeba být precizní, pokorný, naslouchat vínu a být po ruce, když volá. Naší hlavní ingrediencí je láska k vínu.

Existuje nějaké pravidlo, kterým se jako vinař bezvýhradně řídíte?

Nejspíš ne, ale jak jsem se zmínil, určitě je třeba preciznosti a trpělivosti vinaře.

Kolik vína denně obvykle vypijete?

Víno ve sklepě degustuji téměř každý den, ale nepolykám ho. Řízení auta je totiž mojí nedílnou součástí každého dne. Večer si rád pohárek dám.

Jakou nejkrásnější a naopak nejhorší chvíli jste s vínem dosud zažil?

Nejhorší chvilku jsem snad ještě nezažil a doufám, že mě to ani nepotká. Nejkrásnější chvíle zažívám v podstatě každý den. Víno a vinice pro mě mnoho znamenají, proto si každý moment užívám, jak jen to jde.

Kterého ze svých vinařských úspěchů si ceníte nejvíc?

Získání medaile, ať už na větších či menších soutěžích, potěší mě i každého jiného vinaře. Pro nás je nejvyšším oceněním, když zákazníkovi naše víno chutná a opět se k nám rád vrátí. Nesmím opomenout svoji sestru Markétu, studentku Mendlovy univerzity, která svou lásku a vztah k vínu potvrdila získáním titulu Královna vín České republiky pro rok 2007.

Máte raději tradiční odrůdy a postupy, nebo jste spíše zastáncem moderních metod a nově vyšlechtěných o­drůd?

Spíše jsem zastáncem klasických, tradičních odrůd, avšak součástí našeho sortimentu jsou i odrůdy interspecifické. Jak v technice, tak i ve vinařství jde vývoj dopředu. Novým technologiím výroby se určitě nebráním, ale zároveň se ve vínech snažím zachovat jejich odrůdovost a přirozený charakter.

Kterého z vašich konkurentů si nejvíc vážíte? A proč?

Konkrétního vinaře nezmíním, ale obecně sympatizuji s vinaři, kteří svoji práci dělají dobře, poctivě a na nic se nehrají. Mám-li jmenovat jednu osobu, která je mi vzorem v tomto oboru, je to moje matka. Dokazuje, že odborníkem ve vinohradnictví a vinařství nemusí být jen muž, ale i žena.

Myslíte na budoucnost? Vychováváte si svého nástupce?

Je mi sedmadvacet let, jsem zatím svobodný, takže děti ještě nemám. Samozřejmě věřím a doufám, že můj syn bude jednou vinař.

Doporučení: víno pro dnešní večer

Sauvignon Blanc pozdní sběr. Jedná se o svěží, polosuché víno z vynikajícího ročníku 2011. Má typický odrůdový charakter, ve vůni dominují tóny černého bezu a hluchavek. Chuť je plná, svěží, s příjemnou kyselinkou. František Bílek