Pětatřicetiletý vinař Jan Knápek vede rodinné vinařství ve Velkých Bílovicích. Je ženatý a má dvě dcery. Z jednoho hektaru vinic, na kterém hospodaří, vyrobí zhruba pět tisíc lahví. Specializuje se převážně na suchá a lehká vína. Společnost Rodinné vinařství Knápek vznikla teprve nedávno, v roce 2009.

Jak a díky komu jste se k vinařství vlastně dostal?

Tak jako každý vinař z této oblasti jsem se dostal k vinařství díky svým předkům, láska k vinicím a k vínu byla ve mně pěstována již od malička. Z počátku koníček a rodinná tradice výroby vína pro domácí potřebu přerostla v životní vášeň a stala se nedílnou součástí života i na poli profesním.

V čem podle vás spočívá tajemství výroby dobrého vína?

Tajemství výroby dobrého vína začíná láskou k vinici, k půdě. Člověk to musí dělat srdcem, cítit úctu a pokoru k přírodě a dlouhé tradici zpracování vína.

Existuje nějaké pravidlo, kterým se jako vinař bezvýhradně řídíte?

Nechat jít víno svojí cestou, napomáhat mu k dozrávání tak, aby finální výsledek uspokojil nejen mě, ale hlavně chutě našich zákazníku.

Kolik vína denně obvykle vypijete?

Dle potřeby, je to vše podle situace. V průměru tři deci denně. Při degustaci, které jsou někdy u nás i několikrát do týdne, to je opravdu hodně.

Jakou nejkrásnější a naopak nejhorší chvíli jste s vínem dosud zažil?

Nejkrásnější chvíle je ta, když se víno povede dle mých představ, za které se můžu s hrdostí postavit a představit. A ta nejhorší? No přece když se nepovede.

Kterého ze svých vinařských úspěchů si ceníte nejvíc?

Jako vinař si nejvíc cením ocenění lidí, kteří se k nám zpětně vrací a rádi u nás prožívají snoubení dobrého vína s dobrým jídlem, v nově zrekonstruovaném sklepě Pod panskýma ve Velkých Bílovicích.

Máte raději tradiční odrůdy a postupy, nebo jste spíše zastáncem moderních metod a nově vyšlechtěných o­drůd?

I když vycházím z tradičních postupů našich předků a jsem milovníkem starých klasických odrůd, obzvlášť u červených vín, nebráním se a ani nezavrhuji moderní technologie ani nově vyšlechtěné odrůdy. Myslím si, že vína z nových vyšlechtěných odrůd, jako je v mém případě Cabernet Moravia, mají svojí budoucnost a najdou si svého zákazníka.

Kterého z vašich konkurentů si nejvíc vážíte? A proč?

Nelze říct konkrétní jméno, ale vážím si pravých vinařů, který dělají svojí práci z láskou, srdcem a s hrdostí. Váží si své práce a práce jiných vinařů. Vážím si každého člověka, který pro propagaci naších vín a vinařství něco udělal a dosáhnul.

Myslíte na budoucnost? Vychováváte si svého nástupce?

Vzhledem k tomu, že mám dvě dcery ve studijním věku, je tahle otázka pro mě složitá. Pevně doufám, že láska k vínu u nich zvítězí a aspoň jedna z nich bude pokračovat v rodinné tradici.

Doporučení: víno pro dnešní večer

Na dnešní večer bych nejspíš doporučil víno Cabernet Morávia ročník 2011. Jde o víno nefiltrované a suché. Navíc je vyrobeno starou metodou zpracování hroznů. Samotné víno má tmavě granátovou barvu s jemnými tóny černého rybízu ve vůní, s jemnou kyselinkou a kabernetovými tóny v chuti, které se hodí zejména k masitým jídlům, kořeněným omáčkám a lahodným sýrům.

Jan Knápek