Kdysi to byl koníček, nakonec se z něj ale stalo živobytí. Před dvaceti lety vinař Jiří Rusnok z Velkých Bílovic věnoval volný čas pouze jednomu a půl hektaru vinic. Profesionálně pracoval jinde. Zlom nastal až v roce 2007, kdy se do vinaření pustil naplno. A nelituje.

„Nyní hospodařím na osmi hektarech vinic, z nichž je roční produkce zhruba třicet tisíc litrů vína. Vyrábím především přívlastková, pozdní sběry a výběry z hroznů," říká Rusnok v pravidelném seriálu Vinaři pod lupou. Rusnok má třiačtyřicet let, dceru Lenku a stejně se jmenuje také jeho manželka.

Jak a díky komu jste se k vinařství vlastně dostal?

Ve Velkých Bílovicích se do vinařského prostředí narodíte, je na vás, jestli se chytíte anebo na víno úplně zanevřete. V naší rodině se víno vyrábělo po generace, takže už jako dítě jsem pracoval ve vinohradě a ve sklepě. V patnácti letech jsem dělal první pokusy s výrobou vína a už jsem u toho zůstal.

V čem podle vás spočívá tajemství výroby dobrého vína?

Tajemství samozřejmě spočívá v kvalitní surovině., vyzrálých vinných hroznech, to je základ každého dobrého vína. Dále je na vinaři, jak tuto kvalitu dokáže zhodnotit.

Existuje nějaké pravidlo, kterým se jako vinař bezvýhradně řídíte?

Všechny pravidla, které platí v jednom roce, jsou v dalším roce neplatná. A to je to krásné na této práci.

Kolik vína denně obvykle vypijete?

Večer po práci dvě až čtyři deci, při degustacích je to víc.

Jakou nejkrásnější a naopak nejhorší chvíli jste s vínem dosud zažil?

Nejhezčí chvíle jsou při skleničce dobrého vína s přáteli a mezi nejhorší patří, když vidíte hejna špačků nad svým vinohradem.

Kterého ze svých vinařských úspěchů si ceníte nejvíc?

Největším oceněním pro mě je, když ve sklepě nebo při řízených degustacích, moje víno zaujme a chutná.

Máte raději tradiční odrůdy a postupy, nebo jste spíše zastáncem moderních metod a nově vyšlechtěných o­drůd?

Mám rád tradiční odrůdy, které jsou historicky prověřené v regionu. Samozřejmě pokud je vyrábíte čistou technologií (odzrňování hroznů, šetrné lisování, odkalování moštů, zchlazování v kvasném procesu a podobně), vína jsou charakterově čistá s typickými znaky odrůd.

Kterého z vašich konkurentů si nejvíc vážíte? A proč?

Vážím si každého poctivého vinaře a výsledků jeho práce.

Myslíte na budoucnost? Vychováváte si svého nástupce?

Vysazuji nové vinohrady, zkouším moderní výrobní postupy. Dcera si vybrala sice jiný studijní obor, ale o víno zájem má, ráda mi asistuje při degustacích i otevřených sklepech. Z toho mám samozřejmě radost.

Doporučení: víno pro dnešní večer

K pohodovému večeru doporučuji Rulandské šedé pozdní sběr 2011, je to plné víno vyvážené a hebké chutě a intenzivní vůně připomínající přezrálé ovoce doplněné medovým odstínem. Jiří Rusnok