„Mám sbalený náš místní tradiční kroj a zazpívám lidovou píseň jako na domácí soutěži,“ říká první vicemiss a Miss Naděje České republiky 2021.

Nejkrásnější dívky světa čeká ve druhé půli července nejvyšší africká hora Kilimandžáro, focení na safari a ostrově Zanzibar, módní přehlídky, ale i znalostní otázky.

Program bude mít pestrý a náročný. Soutěž mimo jiné propaguje lokality světového dědictví, přírodní a nejlepší prázdninové destinace. Osmnáctiletá studentka se tak připravovala i na otázky o národních parcích v Tanzánii. Nebude chybět ani přednáška o agroturismu ve vinicích.

„Celkově to bude zajímavá zkušenost. Na focení budeme vstávat velmi brzy, asi ve čtyři ráno. Než příliš stoupnou teploty. V poledne tam bývá i pětačtyřicet stupňů,“ ví moravská kráska. Doufá, že v Africe nezklame, a bude ráda za podporu fanoušků.

V jednom kole 

Kromě titulu Miss Jungle International může získat další, jako například Miss Sympatie, Miss Photogenic nebo Miss Bikini. Podpořit Sarah Horákovou mohou i lidé na sociálních sítích svými hlasy na profilu soutěže.

Jak mladá žena říká, v poslední době je v jednom kole i mimo povinnosti miss. „Za posledních deset měsíců jsem procestovala patnáct zemí díky Erasmu,“ vypočítává s tím, že doma na jižní Moravě pak pracuje v Galerii vín.