Čokofest na Zámku Valtice
KDY: pátek 25. od 14.00 do neděle 28. října 17.00
KDE: Zámek Valtice
ZA KOLIK: 60 a 40 korun, děti do šesti let a ZTP zdarma

Vstupenky jsou k dostání v síti Ticketstream i na místě. Dospělí zaplatí šedesát korun, studenti a důchodci čtyřicet. Děti do šesti let a zdravotně postižení neplatí nic. Čokofest pořádá Agentura ChrisEvents.

Výlov rybníka Vrkoč u Pohořelic
KDY: sobota 26. až pondělí 28. října od 7.30 do 16.00
KDE: rybník Vrkoč, Ivaň
ZA KOLIK:
vstup zdarma

Desítky tisíc lidí v následujících dnech zaplní břehy rybníku Vrkoč na Pohořelicku. Konat se tam totiž bude jeho tradiční výlov, jeden z největších v České republice. Akce začíná v sobotu a potrvá tři dny. Kdo bude chtít vidět přímo výlov musí si ráno přivstat. První zátah je totiž na všechny dny naplánovaný na půl osmou ráno. Zájemci poté přímo na místě ochutnají rybí speciality a budou si moct ryby i nakoupit, živé či vykuchané.

Fazulafest v Hlohovci
KDY: sobota 26. října od 15.00
KDE: Kulturní dům, Hlohovec
ZA KOLIK: neuvedeno

Mezinárodní soutěž fazolových a luštěninových jídel s ochutnávkou FAZULAfest se uskuteční v sobotu od tří hodin odpoledne v kulturním domě v Hlohovci. Organizátoři ze Spolku vojenské historie Valtice se sídlem v Hlohovci před zahájením položí také kytice u pomníku padlým rodákům. Kulináři čtvrtého ročníku budou soutěžit v kategoriích polévek, hlavních jídel a ostatní specialit. Jejich um budou hodnotit návštěvníci i odborná porota. Lidé si zasoutěží v odhadu počtu fazolí ve sklenici, pobaví je Lohovecké děti, dudák se skotskými dudy, mužáci z Kobylí i harmonikářka Martina Zavadilová.

Velká říjnová rocková revoluce
KDY: neděle 27. října od 17.00
KDE: kulturní dům, Velké Němčice
ZA KOLIK: 250 a 300 korun

Mucha, Xavier Baumaxa, Bert & Friends, Anime, či Kosmonopol. To jsou hlavní hvězdy Velké říjnové rockové revoluce ve Velkých Němčicích. Vypukne v neděli 27. října od pěti hodin odpoledne v tamním kulturním domě. Kromě hudby si mohou účastníci povídat s sinologem Martinem Blahotou o aktuálním dění v Hongkongu a Číně. Rockový festival moderují Václav Dvořak a Honza Laichman z divadla Druhý pád. Vstupné v předprodeji stojí 250 korun, na místě 300 korun.