Hlohovecké vinobraní
KDY: sobota 14. září od 15.00
KDE: před kulturním domem, Hlohovec
ZA KOLIK: 150 korun

„Připraveny jsou také atrakce pro děti v Lunaparku Rudy Kučery a stánky se specialitami pro gurmány. Ve folklorním programu se mohou návštěvníci těšit na Slovácký krúžek Charvatčané, cimbálovou muziku Kamenica i Lohovecké děti,“ zve za pořádající obec i spolek Hlohovčané Jaroslav Hajda. Letošní ročník Hlohoveckého vinobraní se koná už po třinácté a začíná v sobotu ve tři hodiny odpoledne na prostranství před tamním Kulturním domem. Vstupné je sto padesát korun.

Na Chillifestu zvolí i Miss Chilli
KDY: sobota 14. září od 10.00
KDE: Slovácký veslařský klub Břeclav
ZA KOLIK: 100 korun

V skutku pikantní zábavu si užijí vyznavači ostrých papriček na břeclavském Chillifestu. Koná se v sobotu v areálu veslařského klubu od deseti hodin ráno. „Lidé si užijí soutěž ve vaření s chilli, zápolení v pojídání ostrých papriček i stánky s peprnými plodinami. Zvolíme Miss Chilli a navečer zahraje kapela 12:PIET,“ zve pořadatel Petr Sůkal.

Kašnická traktoriáda
KDY: sobota 14. září od 10.00
KDE: hřiště Pod Kopcama, Kašnice
ZA KOLIK: zdarma

Rachotící traktory rozdrnčí v sobotu dopoledne ulice obce Kašnice. Spanilou jízdou více než třiceti malých i velkých strojů tam v deset hodin dopoledne zahájí první ročník Kašnické traktoriády. V pravé poledne pak budou traktoristé na hřišti pod Kopcama soutěžit v dovednosti. Děti si budou opékat brambory v ohni, večer zahraje country kapela Amulet.