Věštkyně Baba Vanga sice zemřela už před více než 40 lety, dodnes však její předpovědi budí velké emoce. Její věštecké dílo totiž převzali astrologové, kteří nadále světu přibližují, co se by se v dalších letech podle Baby Vangy mělo stát.

1. Zemře Vladimir Putin

Baba Vanga měla vizi, že ruský prezident Vladimir Putin bude příští rok zavražděn někým z Ruska, připomín bulvární britský zpravodajský web The Mirror. To vše v době, kdy Kreml neustále popírá spekulace, že ruský prezident má rakovinu. Vyvrací také tvrzení, že se jeho zdraví zhoršuje.

Jak vypadá Baba Vanga, se můžete podívat v dokumentu kanálu History:

| Video: Youtube

2. V Evropě bude přibývat teroristických útoků

Baba Vanga podle některých vysvětlení rovněž předpovídá, že „velká země" příští rok provede testy biologických zbraní nebo útoky. Předpověděla také, že teroristé provedou útok v Evropě.

O koho se konkrétně jedná, si lze zatím jen domýšlet.

3. Obrovská ekonomická krize v roce 2024

Příští rok má ovlivnit globální ekonomiku velká ekonomická krize. „Hlavními příčinami budou rostoucí dluhy a eskalující geopolitické napětí,“ uvedl k předpovědi web Euronews.

4. Přírodní pohromy

Už ani zkušení meteorologové a sofistikované počítačové programy nedokáží příliš přesně předpovídat počasí. Naopak se včetně veřejnosti budou muset připravit na rostoucí počet přírodních pohrom.

„Dokonce prý může dojít ke zvýšení radiace,“ přinesl výňatek z analýzy známý server Economic Times.

Některé vize Baby Vangy pro rok 2024 nejsou příliš povzbudivé:

5. Útoky hackerů

Podle zesnulé jasnovidky rovněž dojde k nárůstu kybernetických útoků. Stále nebezpečnější hackeři se zaměří na klíčovou infrastrukturu, jako jsou elektrické sítě a čističky vody. „To představuje hrozbu pro národní bezpečnost řady států,“ zhodnotil web Euronews.

6. Velké technologické pokroky

Nikoliv všechny předpovědi Baby Vangy jsou negativní. Technologickou revoluci mají přinést takzvané kvantové počítače. Ty umějí zpracovávat informace mnohem rychleji než standardní výpočetní technika.

Prý lze očekávat i velký rozmach umělé inteligence, což připomíná přední americký zpravodajský web New York Post.

7. Nové léky na vážné nemoci

Vanga rovněž údajně uvedla, že v roce 2024 budou k dispozici nové způsoby léčby nevyléčitelných nemocí, a to včetně Alzheimerovy choroby a některých druhů rakoviny.

Co se také ví o věštkyni jménem Baba Vanga:

  • Vlastní jméno věštkyně Baba Vanga je Vangelia Pandeva Gushterova

  • Bulharská vědma, narozená v roce 1911, tvrdila, že oslepla poté, co ji vtáhlo tornádo. Oči ji pak poničil rozvířený písek. Zemřela v roce 1986.

  • Říká se, že s „Nostradamem Balkánu“ některé věci konzultovali i bulharský car Boris III. a sovětský vůdce Leonid Brežněv.

  • Její předpovědi prý existují až do roku 5079. Tehdy má údajně nastat konec světa. V té době už však lidstvo má mít možnost obývat jinou planetu a dokonce umět cestovat v čase.

  • Baba Vanga prý předpověděla smrt princezny Diany, potopení ruské ponorky Kursk a teroristické útoky z 11. září. Na druhou stranu se v řadě předpovědí mýlila.