Do křesla starosty města pod Pálavou usedne nová osobnost, dosavadní první muž radnice Rostislav Koštial (ODS) po šestnácti letech funkci opustí. Jeho strana neuspěla, skončila až čtvrtá.

Jak ale uvedl lídr Chromý, sám nebude o post starosty usilovat. „Se zvolenými zástupci ANO jsme se již dohodli na navrhovaném jméně, zatím jej ale neprozradím,“ řekl Chromý, který se totiž nechce zcela vzdát vedení firmy.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY VOLEB V MIKULOVĚ NAJDETE ZDE

V povolebním vyjednávání osloví více uskupení. „Zatím jsme nikoho neškrtli. Co se týká ODS, kvůli jejich výsledku nemohou očekávat, že se budou podílet na užším vedení města. Jasno ale bude až po dalších jednáních. Očekávám, že budou dlouhá. V neděli pravděpodobně rozhodnuto nebude,“ dodal Chromý.

Rostislav Koštial.
Nové tváře míří do vedení Mikulova: ODS s končícím Koštialem u voleb propadla

Kompletní informace o komunálních volbách najdete zde, stačí kliknout.Kompletní informace o komunálních volbách najdete zde, stačí kliknout.Zdroj: DeníkMikulov má pětadvacetičlenné zastupitelstvo. Pro nadpoloviční většinu je tak potřeba minimálně třináct zastupitelů. Úspěšně dopadly volby i pro uskupení Mikulovští. Bojovali dokonce o prvenství, nakonec skončili na pásce těsně druzí. Výsledek více než jednadvacet procent hlasů je dvojnásobek z roku 2018. Dosáhli na šest křesel.

Třetí místo patří komunistů vedených Vojtěchem Jedličkou (3 mandáty), následovali ODS (3 mandáty), STAN a Piráti (po 2 mandátech), sociální demokraté a Přísaha (po jednom zastupiteli).