Teoreticky je možné pokračování i v užší koalici s minulými vítězi, uskupením Mladí a Neklidní. Ti na pásce skončili druzí, když téměř pět procent hlasů oproti roku 2018 ztratili. V sedmadvacetičlenném zastupitelstvu obsadí pět křesel. Hnutí ANO má devět mandátů, což je o pět více než po minulých volbách.

V pořadí třetí skončil ambiciózní Pro Region s necelými patnácti procenty. Také ztratil, v zastupitelstvu však zůstane na svém – pěti mandátech. Naopak Naše Břeclav si o jeden polepšila. ČSSD kandidátku nevytvořila, její dřívější lídr Jaroslav Válka dokonce těsně zůstal před branami za Změnu pro Břeclav a patří k poraženým těchto voleb. Vypadl ze zastupitelstva po dlouhých letech.

Hustopečská starostka Hana Potměšilová (Sdružení nestraníků) se dohodla na pokračující spolupráci ve vedení města s místostarostou Bořivojem Švástou (Zdravé Hustopeče).
Tandem Potměšilová a Švásta ladí. V Hustopečích pokračuje široká koalice

Kompletní informace o komunálních volbách najdete zde, stačí kliknout.Kompletní informace o komunálních volbách najdete zde, stačí kliknout.Zdroj: DeníkNaopak slaví uskupení SPD a nezávislí pro Břeclav. Dosáhlo na dva mandáty, stejně jako ODS. Lidovcům, kteří jsou součástí nynější čtyřkoalice, zůstalo v zastupitelstvu jediné křeslo, patří nynějšímu místostarostovi Richardu Zemánkovi.

Volební účast byla v Břeclavi necelých čtyřicet procent, což se velmi podobá té z roku 2018.

Michal Šupálek
Dominantní ANO, komunisté zažili historický neúspěch

Před čtyřmi lety po volbách následovala na radnici v Břeclavi škatulata. Původního vítěze Mladé a Neklidné rychle obešla koalice Pro Regionu s hnutím ANO, ČSSD a KDU-ČSL. Ta se ale rozpadla a vedení města se po zhruba třech měsících změnilo. Dosavadní čtyřkoalice zahrnovala kromě ANO ještě Mladé a Neklidné, lidovce a Společně pro Břeclav.

Prohlédněte si výsledky voleb v Břeclavi ZDE