Pro pořádání přehlídky se soubor rozhodl už před několika lety. „Museli jsme jezdit až na Hanou, protože v Jihomoravském kraji žádná postupová přehlídka nebyla. Navíc, když jsme neměli srovnání s ostatními, nikoho to nemotivovalo jít dál,“ uvedl Koráb. Podle jeho slov ale nebylo získání licence vůbec jednoduchou záležitostí. „Museli jsme Svazu ochotníků i ministerstvu kultury dokázat, že divadlo je perfektně technicky vybavené a že máme zkušenosti s organizací tak náročných akcí,“ přiblížil.

Organizátoři vybírali to nejlepší ze dvaadvaceti souborů, které se na přehlídku přihlásili. „Celý týden se mohou diváci těšit na komedie, detektivky, klasiku, ale také pohádky. Chtěli jsme pokrýt celé spektrum divadelních žánrů,“ lákal návštěvníky Koráb.
Pořadatelé si na sebe ušili ještě jeden bič. „Každý soutěžní den jsme se zavázali vydávat zpravodaj, ve kterém uvedeme další představení, otiskneme hodnocení hry z minulého dne, rozhovor s režisérem nebo první dojmy diváků. Myslím, že by to mohlo být pro příchozí docela zajímavé,“ snažil se popsat předseda boleradických ochotníků Stanislav Svoboda.

Devět souborů z jižní Moravy bude mezi sebou soupeřit o postup na národní přehlídku do Vysokého nad Jizerou. Šanci mají také tři ochotnické soubory z Břeclavska.

Kromě boleradického Divadelního spolku bratří Mrštíků a Podivy z Podivína si naděje na úspěch dělá i divadelní soubor Kadet ze Staroviček. „Bude to naše úplně první krajská přehlídka. Už se do Boleradic moc těšíme, ale zároveň nás tíží strach, jak to všechno zvládneme,“ obává se vedoucí souboru Josef Panic. Zároveň ale dodal, že i přesto by herci ze Staroviček rádi zvítězili.