Když divadelníci letos v létě dávali dohromady program předplatného na novou sezónu, netušili, jaký zájem o svá představení vyvolají. Předplatné pro dospělé, přestože byly představení zdvojeny, je už téměř vyprodáno a oblíbené nedělní pohádky předplatného Rodiče s dětmi do divadla jakbysmet. Ani ochotníci ale nezaháleli. Letošní nejoblíbenější představení Cikánský baron bylo stále vyprodané a tak se mohou diváci těšit na další přidané reprízy v lednu a dubnu.

Režisérka souboru Alena Chalupová si vyhrnula rukávy a připravuje hned dvě další představení. Ještě letos před Vánocemi má premiéru čtveřice krátkých příběhů Zdaleka ne tak ošklivá, jak se původně zdálo. Divácký zájem ještě před premiérou si vynutil přidání další reprízy koncem roku a shlédnout toto představení bude možné i v roce 2010. Konec března je pak vyhrazen premiéře divadelní hry Babička v režii Aleny Chalupové. Nejznámější kniha Boženy Němcové převedená na divadelní prkna určitě zaujme malé i velké diváky.

Tím však výčet programu Divadelního spolku bratří Mrštíků nekončí. Na své si přijdou milovníci tradičních Divadelních plesů, pro školy se opět na jaře připravuje vystoupení oblíbené dvojce Jana Přeučila a Evy Hruškové a jejich veselých a poučných pohádek, ochotníky čekají zájezdy po vlastech českých a moravských a chystá se i další přehlídka Jarní Sešlost.