Muzika se formovala ze spousty začínajících muzikantů při Základní umělecké škole v Kloboukách. „Troufnu si říci, že muzikou prošlo více jak dvacet dětí. Kdyby nás zůstal plný počet, byl by to už pěkný orchestr. Ale jak léta běžela, někteří z nás se začali věnovat jiným koníčkům a postupně tedy zůstalo zdravé jádro muziky," říká Koráb.

To tvoří nejen členové z Klobouckého regionu, ale i z Brněnska. „Faktem ovšem zůstává, že v roce 2006 se Primáš přesouvá do Boleradic. Tehdejší zastupitelstvo, Orel a Divadlo bratří Mrštíků nám nabídli výhodné podmínky k tomu, abychom zde mohli působit. Dá se říct, že tím vše začíná. Rozjíždí se spolupráce s divadlem a přichází první záznam hudby ze hry Cikánský Baron, v němž hudbu Johana Strausse překomponoval pro cimbálovou muziku náš kamarád a skvělý mladý muzikant Martin Horák," vzpomíná boleradický rodák.

Následovala další spolupráce se dvěma folklorními soubory - Chasou z Mikulova a Salajkou z Dambořic. „Zde začínají naše první kroky do zahraničí, ve spolupráci se objevujeme na Slovensku, v Rakousku, Polsku, Makedonii či Dánsku," jmenuje primáš Primáše. K pětiletému výročí vydali své první album Hanácké Slovácko.

Následné setkání s muzikantem Josefem Varmužou je posunulo dál. „Přišlo další divadelní představení–Maryša. Neuvěřitelných pětatřicet repríz na sebe nedalo dlouho čekat. Zkoušeli jsme skoro každý den a o víkendech hráli," zmiňuje mladý muzikant.

Od roku 2013 muzika zpomaluje své tempo a soustřeďuje se na zkvalitnění projevu. „Úspěchy se brzy dostavují, v roce 2014 jsme spolupracovali s Českým rozhlasem, další rok s Českou televizí," vypráví muž.

Nyní chystají hlavně nové album. „Název zveřejníme na našem koncertě sedmadvacátého února od osmi večer v sále městyse Boleradice,kde vystoupí i několik hostů," zve hudebník.