O tom, že se Boleradičtí vydávají správným směrem, nasvědčuje počet vyprodaných představení. „I přes nedávné zdvojení pohádek je zájem stále veliký. Všechny reprízy Divé Báry jsou až do květnových termínů obsazeny. Volno je jen na představeních třetího a třiadvacátého května," uvedl jednatel Divadelního spolku bratří Mrštíků Jiří Janda.

Do jediného kamenného divadla na Břeclavsku zamíří také krajanský spolek Vomladina z Vídně. Na jevišti se předvede s renesanční komedií Williama Shakespeara Zkrocení zlé ženy. „Tento kus uvádíme sedmnáctého dubna a také v repríze na Jarní Sešlosti v prvním víkendu května," poznamenal Janda.

Na přehlídce bude k vidění také pohádka O čertovi v podání ochotnického souboru Prkno z Veverské Bítýšky. Těšit se lze i na komedii s detektivní zápletkou S hlavou v oblacích od nadšených divadelníků Amadis. Chybět nebude ani veselohra Ořechovského divadla s těžko zapamatovatelným názvem Jak Švédové l. p. 1645 Brno marně dobývali aneb Bylo nebylo. „Vystoupíme i s naší Divou Bárou," ujistil jednatel.

Jarní Sešlost začíná třicátého dubna. Podrobnosti o programu a možnost rezervace míst na představení zájemci najdou webových stránkách www.boleradice-divadlo.cz. Vstupenky si lze objednat v pokladně divadla každou středu a pátek mezi šestou a sedmou hodinou večerní nebo telefonicky na 723 666 153.

Březnovou nabídku divadla rozšířila výstava brněnské fotografky Anny Peckové s názvem Největším lékem je láska. V dubnu ji vystřídá výstava obrazů studentek brněnské střední umělecké školy. Vernisáž je na programu v neděli dvanáctého dubna od tří hodin odpoledne. Po ní následuje Jarní koncert dětského pěveckého sboru Colorata ze Šitbořic.