Tentokrát repertoár nevybíral režisér, ale samotní herci. Na sobotu je naplánovaná premiéra nové inscenace boleradického divadla. Zdaleka ne tak ošklivá, jak se původně zdálo.

Autor hry Oldřich Daněk ve čtyřech příbězích v průběhu času a historických situací ukazuje, jaký může být vztah mezi mužem a ženou. Inscenaci nastudovali herci z divadelního spolku bratří Mrštíků pod režijním vedením Aleny Chalupové.

„Nebyl to můj nápad, ale s touto hrou za mnou přišli samotní herci. Je to vlastně vůbec poprvé, co jsem si hru nevybrala sama,“ prozrazuje režisérka Chalupová.

Ve čtyřech samostatných příbězích vystupují vždy pouze dvě postavy, muž a žena. Všechno jsou to reálné historické osoby a Oldřich Daněk je staví do situací, ve kterých se odhalují jejich vzájemné city. Na scéně se postupně vystřídají Iva Hrabcová, Ilona Pelikánová, Jiří Brabec, Juraj a Zbyněk Háderovi a v roli průvodce pak Jan Koráb.

„Já sama jsem zvyklá na inscenace s velkým obsazením a tato téměř komorní hra byla pro mě něčím úplně novým. Musím ale pochválit všechny herce, kteří jsou vesměs velmi zkušení a byla radost s nimi spolupracovat,“ skládá Alena Chalupová poklonu účinkujícím, kteří se objeví na jevišti.

Premiéru inscenace Zdaleka ne tak ošklivá, jak se původně zdálo mohou diváci v boleradickém divadle vidět už v sobotu o půl osmé večer. První reprízu pak v neděli od tří hodin odpoledne. Poslední letošní šance se nabízí v úterý devětadvacátého prosince v sedmnáct hodin.