„Filozofie vinařství je taková, že se snažíme ve svém oboru dělat nejlepší kvalitu. S tím souvisí i setkávání s různými osobnostmi z jiných oborů," vysvětluje ředitelka obchodu a marketingu Vladimíra Mrázová.

Lidé, kteří ve svém životě něco dosáhli – spisovatelé, architekti, fotografové, režiséři i herci, ti všichni jsou podepsaní pod texty o vínech popického Sonberku. „Jednotlivé osobnosti si zveme, aby nám popsali víno, které je zaujme," říká ředitelka.

Například fotograf Antonín Kratochvíl napsal: Pálava, je mladé svěží víno nasládlého aroma, které mi připomíná dívku coming of age. Ryzlink vlašský výběr z hroznů 2005 jako mimořádně příjemné, přátelské, (…) víno, které zvyšuje euforii, rozptyluje melancholii, zase popsal Michal Viewegh, autor knih Báječná léta pod psa či Román pro ženy.

A o charakteristiku Tramínu se zase postaral známý moderátor a herec Marek Eben. Ten společně se svými bratry Kryštofem a Davidem hostům vinařství v Popicích zpříjemnil páteční večer hravými a vtipnými texty jejich plachých písní. „Marek Eben je pravidelným návštěvníkem Sonberku. Slovo dalo slovo a domluvili jsme se , že uspořádáme červnový koncert," vypráví Mrazová.

V pořadí již druhý. V sídle Sonberku s jedinečným výhledem již vloni vystoupil kytarista Dominic Miller. „S nápadem prvního koncertu Dominica Millera přišel náš dlouhodobý výhradní dodavatel hudby Roman Veverka z kapely Medicimbal. Byla to velmi pěkná spolupráce," pochvaluje si ředitelka obchodu a marketingu.

Podle ní oba koncerty vystihují filozofii Sonberku. „Jsou sice komorní, ale kvalitní a zajímavé," tvrdí. Proto by rádi v jejich pořádání v popickém vinařství pokračovali. „Jednou ročně určitě. Možná i víckrát. Podle poptávky," míní.

Více jak stovka spokojených návštěvníků k novým vystoupením zřejmě přispěje. „Máme už nějaké plány. Ještě jsme ale nikoho neoslovili. Je to jen v našich představách. Proto to nebudu prozrazovat. Ale pozveme muzikanty podobného uměleckého stylu. Tedy na pohodu. A doufáme, že i ze zahraničí," usmívá se Mrázová.