Den dětí na Břeclavsku nabídne pestrou paletu zábavy pro menší i větší návštěvníky. Lidé se mohou vydat nejen třeba do Břeclavi, Mikulova, ale i do Velkých Pavlovic nebo Pasohlávek.

V Břeclavi se mohou děti těšit na program pod zámkem, a to ve čtvrtek 30. května od tří hodin odpoledne do šesti hodin večer. Chybět nebude malování na obličej, balónkování, trampolína či šlapací autíčka. Malí návštěvníci budou mít zdarma drobné občerstvení. Program si připraví i městská knihovna a místní policisté a hasiči, stáj Salma nebo středisko volného času Duhovka.

Pro ty, kteří chtějí oslavit dětský den v Břeclavi1. června, bude čekat program od dvou hodin odpoledne v areálu na vodě. Malí návštěvníci budou mít příležitost si vyzkoušet, jaké je to být hasičem a uhasit domeček. Hasiči převedou svou techniku, součástí programu bude i první pomoc, jízda na člunu a koni či dětský požární sport.

Knihovna. Ilustrační snímek.
Literární festival v Břeclavi láká na oceněného Torčíka i dceru známého herce

Tipy, kam s dětmi vyrazit:

  • Břeclav: Pod zámkem, 30. května od 15:00 do 18:00
  • Mikulov: fotbalové hřiště, 1. června od 14:00 do 19:00
  • Archeopark Pavlov: 1. června od 10:00 do 16:00
  • Pasohlávky: fotbalové hřiště, 1. června od 10:00 do 13:00

Také v Mikulově si děti užijí hravé odpoledne a večer, a to v sobotu 1. června na fotbalovém hřišti FC Pálava. Od dvou do sedmi si mohou malí i velcí prohlídnout vozy vybraných složek integrovaného záchranného systému. Děti si zaskáčou na trampolíně, nechají si pomalovat obličej nebo proběhnou opičí dráhou či fotbalovým slalomem a projdou stanoviště s úkoly. Dětský den zakončí dětská diskotéka v šest hodin. Vstupné je zdarma, na místě bude možné zakoupit drobné občerstvení.

Po stopách pytláka Floriána se mohou malí návštěvníci vydat ve Velkých Pavlovicích v areálu Myslivny pod Floriánkem. V sobotu 1. června od desíti hodin do půl páté bude na děti čekat přírodovědná naučná stezka. Součástí programu bude mimo jiné vystoupení trubačů, ukázky loveckých dravců a střelba ze vzduchovky. Na místě bude občerstvení v podobě zvěřinových hamburgerů a guláše. Myslivecký dětský den se bude konat za každého počasí, vstupné je zdarma.


Nahrává se anketa ...

Ve Velkých Pavlovicích čeká na děti také grilování. Užít si den zábavy a chutného jídla mohou všichni zájemci v sobotu 1. června, a to od desíti hodin dopoledne až do devíti hodin večer v prostorách Bistra v trávě. Součástí oslav bude skákací hrad, bublinkovač, hry a soutěže pro děti, pro jedlíky bude na grilu vepřový Tomahawk a filetovaná makrela.

A po stopách pro změnu mamutů vyrazí ti, kdo v sobotu 1. června od desíti do čtyř hodin zavítají do Archeoparku Pavlov. Návštěvníci budou mít příležitost poodhalit tajemství pradávných mamutů prostřednictvím hravých stanovišť. Vstup pro děti do muzea je zdarma.

Program Mezinárodního dětského dne v BřeclaviProgram Mezinárodního dětského dne v BřeclaviZdroj: Město Břeclav

Také v Pasohlávkách v areálu fotbalového hřiště bude v sobotu 1. června od desíti do jedné odpoledne veselo. Na diskotéce to roztančí Goofy, žabák Crazy Frog a Rocky z Tlapkové patroly. Děti si budou moct zaskákat na skákacím hradu, užít si pěnovou show a zkusit si fotbalové šipky či jízdu na paddleboardu. Kromě toho bude na místě také laserová biatlonová střelnice, airbrush tetování, malování na obličej a soutěže o dárky.

Zpěvák David Koller.
Mikulov přichází o slavného obyvatele. David Koller prodává dům, podívejte se

V duchu cirkusu se ponesou oslavy na fotbalovém hřišti v Rakvicích. V sobotu 1. června od tří hodin odpoledne. Ani zde nebude chybět malování na obličej, úkoly pro děti a tetování. Zpříjemnit si lidé budou moct odpoledne cukrovou vatou a jídlem z food trucku.

Ve společnosti koní a poníků mohou nejen místní prožít neděli 2. června na Ranči Sen ve Velkých Bílovicích od tří hodin odpoledne. Vstupné pro dospělého vyjde na 200 korun, pro děti o polovinu méně. Výtěžek z akce poputuje na léčbu hříbátka. Lidé se mohou těšit na ukázky jezdeckých disciplín, křtění hříbat, dámy v sedlech, tanec s koňmi a projížďky na koních.

Prodejna Keramiky Krumvíř v Čejči hlásí výprodej.
Keramika Krumvíř končí. Tradiční podnik zabily drahé energie i nižší poptávka

Do lanžhotské knihovny se mohou malí i velcí čtenáři vypravit na Den dětí v pondělí 3. června. Chybět nebude malování na obličej a knihovní pátračka. Noví dětští čtenáři se navíc budou moct zdarma do knihovny registrovat.

V Moravské Nové Vsi si budou muset malí oslavenci počkat až na neděli 8. června. Na fotbalovém hřišti bude od dvou hodin odpoledne do šesti večer pirátská loď, dílničky i hry, soutěže, malování na obličej, bublinkové diskotančení a animační program pro celou rodinu. Vystoupí kamarád Wiki, který převede nanukovou show. Vstup je volný.