„Oslovil jsem kolegu Daniela Kamenára, který se zabývá digitální fotografií. Takže v rámci výuky nafotil s žáky Mikulov a okolí. Na představení budou snímky promítat a my jim do toho budeme zpívat,“ popsal novinku Václav Peša.

Děti ve věku devět až dvanáct let se ve čtvrtek představí s oběma hrami. Navíc je přijede podpořit i známá herečka Alena Antalová.

„Karkulku už chceme uzavřít. Celý rok jsme se k ní prakticky nedostali, až teď měsíc před vystoupením. A bereme to tak, že něco končí a hned i začíná,“ vysvětluje Peša důvod, proč v jeden den bude derniéra i premiéra.

Budulínek se ale přeci jen od Karulky něčím liší. „Děti budou prakticky na pódiu stát a zpívat. Tanec a pohyb vesměs odpadá. A to díky fotografiím, které budeme promítat na plátno,“ dodal Peša. Na pódiu se v Karkulce představí třináct dětí, v Budulínkovi jedenáct. Snímky obstaralo osm žáků oboru digitální fotografie. Na klavír zahraje Jan Krůza a Gabriela Lahodová.

Navíc Peša zvolil i příhodné motto představení: Nikdy se nevzdávej, štěstí si vás najde! „Teď je dětem deset jedenáct let. Za dva roky se třeba pousmějí, že se něčeho takového účastnily. Ale v pozdějším věku si třeba zase vzpomenou a budou na sebe pyšné,“ smál se.

Návštěvníci opery se mohou těšit i na překvapení. To bude spojené s herečkou Alenou Antalovou. „Loni na podzim jsme byli na křtu cédéčka Jožky Černého. Zpívalo tam pět našich žáků. A Alena Antalová byla jednou z kmoter a dětem se moc zalíbila. Tak jsme ji pozvali,“ nastínil Peša.

Představení začíná ve čtvrtek osm minut po šesté hodině odpoledne v sále Základní umělecké školy Mikulov.