„Pokud vím, tak se o něco podobného pokusili jenom Maďaři. Těch bylo pětašedesát, takže jsme vytvořili nejen český, ale patrně i světový rekord,“ řekl pořadatel netradiční akce Zdeněk Kaňa.

Potvrdil to také zástupce Agentury Dobrý den z Pelhřimova Marek Kubeš. „Muzikanti nehráli o sto šest, ale o sto sedm,“ upřesnil počet hudebníků. Cimbálová muzika složená hlavně z muzikantů z Kyjovska a Podluží tak bude zapsána do České knihy rekordů. Patří také ke kandidátům na zápis do Guinnessovy knihy rekordů.

Radost z toho měl starobřeclavský zpěvák Jožka Černý, kterého tento soubor doprovázel. „Nejpočetnější kapela, se kterou jsem zatím hrál, byl Orchestr
Václava Hybše. Má dvaaosmdesát členů, takže dnes jsme to překonali,“ srovnával Jožka Černý.

„Říká se, že folklor umírá a já bych chtěl i s pomocí této akce ukázat, že na Slovácku je obrovské folklorní zázemí a že tato hudba patří k pokladům našeho národa,“ dodal známý zpěvák lidových písní ze Staré Břeclavi.

Složení rekordní cimbálky bylo jednou z mnoha atrakcí připravených pro návštěvníky výstavy Dřevo v životě člověka. Ta se v dubňanské hale konala od čtvrtku až do neděle. Její součástí bylo nejen představení asi pětadvaceti firem, které se zabývají dřevostavbami a ekologickým bydlením, ale také další aktivity spojené se dřevem.