„Zdálo se mi, že je tady zapotřebí rádia, které by se přiblížilo našim lidem. Jsou tu stanice, které vysílají rock, pop, folk, ale lidové písně jsou dost v pozadí. Přitom je tu spousta lidí, kteří by něco takového uvítali s nadšením,“ vysvětluje, proč se rozhodl svým jménem zaštítit nově vzniklé rádio. To od minulého týdne pokrývá svým signálem vedle Hodonínska také Břeclavsko.

Kromě muziky na rádiu nechybí ani pořad, v němž moderátorka představuje jednotlivé významné osobnosti regionu. „Každá obec má někoho, kdo se o něco zasloužil. Může to být zpěvák, sportovec nebo třeba kronikář. Chceme, aby se na takovéto legendy nezapomínalo. Je to součást naší kultury,“ vypráví.
Jožka Černý má i bez rádia denní program naplněný k prasknutí. „Teď chystám koncertní šňůru po Slovensku, ale samozřejmě koncertuji i tady. Navíc pomáhám dceři stavět dům, takže jsem v jednom kole od rána do večera,“ popisuje.

Podle jeho slov se někteří Moravané za svůj folklór trochu stydí. Jak ale dodává, je i spousta těch, kteří si rádi zatančí u cimbálu nebo dechovky. „Nejenom babičky poslouchají lidové písničky. Vždyť kolik mladých dnes chodí v kroji nebo hraje v cimbálce,“ říká s neskrývaným optimisme zpěvák, který má na svém kontě už pětadvacet alb. Ne nadarmo se mu proto přezdívá Slavík z Moravy.
„Když mám účinkovat třeba v televizi, pokaždé se ptám, jestli budou vysílat i folklór. Když řeknou ne, už se o to ani nezajímám,“ dodává.