V kostele svatého Václava
 a svaté Anežky České vystoupí od půl osmé večer s hrou na varhany Olivier Vernet, který je od roku 2006 varhaníkem 
v katedrále v Monaku. „Publiku může být ale nejspíš známý hlavně díky vystoupení na svatbě monackého prince Alberta II s Charlene Wittstock v roce 2011," uvedla Jana Rozková z hustopečského odboru Marketing a kultura.

Milovníci vážné hudby si přijdou na své v blízkosti Hustopečí ještě jednou, a to v úterý šestnáctého června v kurdějovském kostele svatého Jana Křtitele. Představí se belgické uskupení Goeyvaerts String Trio, které získalo v roce 2014 cenu belgického rádia Klara a prestižní ocenění Edison Award v kategorii komorní hudba za CD Stabat Mater. „Vstupenky na tento koncert již nejsou k dispozici, všechny jsou už prodané," informovala Rozková.

Letošní ročník festivalu Concentus Moraviae nese podtitul Pojďme slavit. Slavit se chystají i v Lednici v zámeckých jízdárnách. V úterý od půl osmé večer rozezvučí opravené prostory vystoupení souboru Accordone.

O hudební zážitek nebudou ochuzení ani v Mikulově. Na tamním zámku zazní příští týden ve čtvrtek od půl osmé večer hudba jižní Itálie v podání Marca Beasleyho se souborem Accordone. „Mikulovský koncert je jedním z jejich posledních společných vystoupení. Nebude to smutné sbohem, ale poděkování za tři desítky let společného muzicírování," upozornil na výjimečnou příležitost ředitel festivalu David Dittrich.

Posledním koncertem na Břeclavsku bude Le Concert d´Astréé v jízdárně ve Valticích pětadvacátého června.

přehled koncertůHustopeče, 6. června, 19.30 h, kostel svatého Václava a svaté Anežky České: Olivier Vernet
Lednice, 9. června, 19.30 h, jízdárny: Accordone 
Mikulov, 11. června, 19.30 h, zámecký sál: Marco Beasley, Accordone, Guido Morini
Kurdějov, 16. června, 19.30 h, kostel svatého Jana Křtitele: Goeyvaerts String Trio
Valtice, 25. června, 19.30 h, jízdárna: Le Concert d'Astrée