Bluegrassová country skupina Popojedem vznikla koncem léta roku 2008. Jak prozradil kapelník Roman „Šimi“ Šemora, cílem i metou kapely je dobrý bluegrass, nyní je to spíše něco z něj, tedy country a akustický folk.

„Prvotním impulsem pro vznik uskupení Popojedem byl rozpad původní skupiny Karolína. A hlavně nezvladatelná touha některých pokračovat,“ usmívá se kapelník.

Právě on byl ten, kdo se ihned pokusil dát dohromady pokračování úspěšné skupiny. Hraje na baskytaru, kontrabas a mezi jeho přednosti patří také to, že umí doplnit ostatní členy i zvuky, jež dělá ústy. Jak přiznává, nejvíce času mu zabralo „lovení“ dalších členů.

„Ve dvojici s Milošem „Čahounem“ Mádlem, jenž hraje na banjo a zpívá, jsme oslovili a přibrali zpěvačku Martinu Veselou a posléze jsme se domluvili se skvělým muzikantem Romanem Solíkem, který má na starosti kytaru a zpěv. A tak začala práce a úžasná zábava,“ vzpomíná na začátky před téměř třemi lety Šemora.

Po nějakém čase se ke skupině přidala ještě Lenka „Mandolenka“ Černá. „Hraje na mandolínu. Původně jsme s ní počítali jako se stálým hostem, ale dneska je už spíš naše,“ netají se kapelník tím, že je spokojený s výběrem svým spoluhráčů a hlavně velkých kamarádů.

„V současné době prodáváme produkty své práce na festivalech a na benefičních a charitativních akcích. Velice úzce spolupracujeme s Občanským humanitárním sdružením Oáza, se kterým a pro které děláme spoustu akcí,“ přibližuje, kde všude mohou lidé členy skupiny vidět. A že to nejsou jen tradiční akce, ale umí i pomáhat.

Více o skupině Popojedem čtěte v úterním vydání Břeclavského deníku Rovnost

Tipy na skupiny, taneční i divadelní soubory posílejte na eliska.windova@denik.cz