Pořadatelé i tentokrát propojili představení profesionálních divadel z Prahy s vystoupeními amatérských ochotníků. Jako první se divákům představili herci z Divadelního spolku Frída. Martin Trnavský, Radim Novák 
a Bára Munzarová do Hustopečí přivezli hru Už troubějí.

Ujít si ji nenechala zhruba sedmdesátka diváků. „Hra byla spíše k zamyšlení než k pobavení, přesto byla velmi povedená," svěřila se návštěvnice Hana Řeháková.

A doplnila: „Nyní se těším na páteční představení divadelního spolku Sophia Art."

co si na festivalu nenechat ujít
- pátek 10. července: Příběh jednoho hradu, Sophia Art (20.30)
- neděle 12. července: Princezna na hrášku, Divadlo Koráb (20.30)
- středa 15. července: S hlavou v oblacích, Divadelní spolek Amadis (20.30)
- pátek 17. července: Nebyla to pátá, byla to devátá, Agentura Harlekýn (20.30)

Přestože divadelní festival již vypukl, zájemci mohou stále ještě nakupovat vstupenky v předprodeji, a to téměř na všechna blížící se představení. „Vyprodaná je zatím jen poslední hra s názvem Nebyla to pátá, byla to devátá," uvedla produkční hustopečského divadelního festivalu Martina Ondrová.

Divadelní kus Agentury Harlekýn je zároveň vrcholem celého festivalu pod širým nebem. Po představení zahraje také cimbálová muzika Lašár.

Zatím jen kino

Festival nabízí divákům hry různých divadelních spolků, ačkoli uspořádání přehlídky bylo pro organizátory složité. „Herci mají přes léto obvykle prázdniny. Navíc máme 
k dispozici menší pódium, na kterém se některá představení hrát prostě nedají," posteskla si Ondrová.

Kromě vstupenek na jednotlivá představení nabízí pořadatelé i permanentky na celý program. „Minulý rok jsme měli lístky jen na první představení. Chtěli jsme vidět i další, ale už nebyly vstupenky. Letos jsme to vyřešili zakoupením permanentek," řekla návštěvnice Řeháková.

Jednotlivé lístky i permanentky zájemci pořídí v Turistickém informačním centru Hustopečí, na prodejních internetových portálech, nebo prostřednictvím SMS zpráv. Cena za vstupné se u jednotlivých představení liší. Pohybuje se v rozmezí od sedmdesáti do tří set padesáti korun. „Jsem příznivcem letních kin, do divadla pod širým nebem jdu poprvé. Jsem zvědavý na celkový dojem," uvedl další z návštěvníků Pavel Petříček, který se chystá na páteční představení Příběh jednoho hradu. Herci sehrají příběh pána tvrze, jenž se snaží o výměnu ženy, kterou si do svého sídla přivedl.

Součástí festivalu je také představení pro děti. Divadlo Koráb nabídne tuto neděli od šesti hodin inscenaci Princezna na hrášku. Všechna ostatní představení začínají 
o půl deváté. Ke každé vstupence obdrží návštěvníci také skleničku vína.

LENKA NEJEDLÍKOVÁ