Stejně jako tomu bylo u předešlých vystoupení, výtěžek ze vstupného poputuje na dobrou věc. „Věnujeme jej Základní a mateřské škole v Brumovicích," říká Milan Ševčík, který je jedním ze stálých členů souboru.

V pohádkové hře se objeví dvanáctka ochotníků, včetně hudebního doprovodu na elektrické piano. „Režisérkou je ředitelka školy Marie Michnová. Popravdě nás moc nezvládá, což nám umožňuje vnášet do hry svoje příspěvky. Vždy se nám podaří originály přizpůsobit místním reáliím, často i současné politické situaci a propašovat do děje i písničky, které se nám líbí," směje se Brumovičan.

Režisérka Michnová se s kolegyněmi ze školy podílela i na tvorbě kostýmů. „Na mužské části zůstává technické řešení kulis a likvidace občerstvení," zmiňuje brumovický ochotník, který dodává, že se v Brumdivochu prostřídalo už mnoho nadšenců. „Je velmi těžké časově sladit větší počet herců. Jsme zaměstnaní v různých sférách. Od státních zaměstnanců, přes řadové zaměstnance různých firem pracujících na směny, živnostníky až po podnikatele. A tak není jednoduché domluvit dvanáct lidí na určitý den a hodinu na zkoušku," uvádí muž.

Dlouho pak Brumovickým trvalo, než vybrali hru a určili termín premiéry. „Zkoušet jsme začali asi před třemi měsíci. Kmenoví herci už dokonce mají svoje profily, takže je jasné, kdo bude hrát krále, prince či padoucha. Nakonec se vše však zdárně podařilo dát pohádku dohromady. Věříme, že pobaví děti i dospělé," doufá v úspěch Ševčík.