„Oslovili jsme kulturní fenomén regionu, jímž hlohovecké Dvorní divadlo bezesporu je. Prohlédli si nadzemní i podzemní prostory. Zelenou u nich dostaly prostory podzemí. Budeme se těšit na první testovací představení," uvedl za společnost Valtické Podzemí Petr Krejčík.

Diana a Minorité

Zástupcům Dvorního divadla Hlohovec se podle něj líbila i terasa, nicméně dva největší sklepy, Diana a Minorité, u Zdeňka a Petry Černínovy zvítězily na celé čáře.

V pondělí pátého srpna tam představí hru Kumšt, v níž kromě režiséra Zdeňka Černína excelují brněnský herec Jan Grygar, známý též jako četník Jareš z Četnických humoresek, a stále populárnější Lukáš Hejlík. I toho znají diváci z televizních seriálů.

„Těší nás, že můžeme představením Dvorního divadla oživit tamní prostor. Je to filozofie našeho divadla nestavět tribuny, pódia, nevzhledné konstrukce, ale podtrhnout krásu stávajícího prostředí. Funguje to na dvorku pod ořechem, na terase zámku v Lednici a pro filozofování tří mužských o životě, o ženách a o přátelství je prostředí Valtického Podzemí jako stvořené," vyjádřila se o netradiční scéně produkční Dvorního divadla Petra Černínová.

Hra Kumšt bude v podzemí osmadvacátým představení divadla v této sezoně. Jeho představitelé jsou přesvědčení, že spojení neobvyklého místa, umění a vína do jednoho exkluzivního a jinde nevídaného celku bude letošní třešničkou na dortu.

Začátek bude v půl deváté večer. Vstupenky si lze předem zarezervovat na telefonu 608 976 408.

Zároveň Černínová nevyloučila, že překvapí diváky změnou místa představení ještě jednou. Divadlo čeká ještě dvacet představení.

PŘEMYSL SPĚVÁK