Doprovod k písním tvoří přímo na koncertě před zraky diváků, a to pomocí takzvaného looperu, zařízení, které zacyklí zvuk. Brněnského písničkáře Martina Kudla Kudličku si zájemci poslechnou ve středu v sedm hodin večer na nádvoří Staré radnice v Brně.

Jako řada dalších umělců vystoupí na letošním ročníku festivalu Uprostřed, který v létě rozezní zákoutí města. „Multižánrový festival nabídne pestrou škálu kulturního vyžití v ulicích, na náměstích a také méně známých místech centra Brna," přiblížil starosta městské části Brno-střed Vojtěch Mencl. Festival pořádá příspěvková organizace městské části Kávéeska ve spolupráci s Turistickým informačním centrem Brno.

Nafouknutý model planety Mars přilákal stovky lidí na kraví horu. Pracovníci hvězdárny a sdružení VISUALOVE tak předvedli další ze svých pečlivě připravených projektů. Po modelu planety Země a jejího satelitu Měsíc přibyl Mars se svým detailním povrchem.
VIDEO: Nafouknutý Marsmeloun zářil na Kraví hoře, podívejte se

Radost z živé hudby i jiných akcí ve městě má třeba Adéla Pokorná. „Líbí se mi, když jdu centrem Brna a něco se děje. Je to super i po covidu, kdy se nemohlo vůbec nic. Ráda zajdu na koncert nebo se podívám na představení," zhodnotila studentka.

Právě oživit centrum Brna je jedním z cílů festivalu podle mluvčí brněnského turistického informačního centra Adély Novákové. „Devětadevadesát procent akcí je zdarma a všechny jsou venku, pokud není úplně špatné počasí. Snažíme se ale volit i mokré varianty. Pokud třeba prší, přesouváme akce z nádvoří Staré radnice do podloubí pod Tržnici Brno nebo do kavárny Podobrazy," poznamenala Nováková.

Funky Chicken i Husa

Ještě do konce července čeká Brňany řada koncertů. Na nádvoří staré radnice zahraje ve čtvrtek kapela IAN, za týden pak trio Reverend Killjoy. „V posledním červencovém týdnu vystoupí dvě oblíbené brněnské kapely. Dvacátého osmého Funky Chicken a o den později Golden Delicious. Na začátku srpna pak zarezonuje hereckohudební uskupení Okno," pozvala mluvčí Nováková. Pop-folková skupina herců z divadla Husa na provázku na pódiu předvedou autorské písně a pobaví publikum.

Vážnější téma pak ocení diváci v představení Putin lyžuje. V režii Pavly Dombrovské umělci pátého srpna na Moravském náměstí zahrají příběh na motivy Ruského deníku zavražděné ruské novinářky Anny Politkovské. „Je to jevištní reportáž o nástupu Putina k moci a směřování Ruska k totalitě. Bude následovat beseda o současném Rusku s investigativním novinářem Ondřejem Kunderou,“ doplnila Nováková. Na představení je potřeba registrovat si místo předem kvůli omezené kapacitě.

Odhalení památníku - sochy brněnského siláka Franty Kocourka v parku v brněnských Řečkovicích.
Legendární silák Franta Kocourek má sochu v Řečkovicích, podívejte se

Na večerní tančírny v rytmu swingu a rock´n´rollu v Denisových sadech se nejvíc těší Magdaléna Sedláčková. „S partnerem určitě plánujeme vyrazit. Pokaždé, když to půjde," těšila se Brňanka.