Myslíte, že loutky spí, že patří jen do pohádek? Takové otázky položilo rodinné divadlo 3Věžičky z Rosic, které se chystá v sobotu do divadla v Boleradicích. „Jestli máte rádi pohádky a nemusíte v divadle jen sedět na sedačce, jestli máte trpělivost, odvahu a chuť stát se součástí příběhu, tak přijďte,“ zvou ochotníci na Noc divadel.

Program začne ve tři hodiny odpoledne pohádkou O boleradickém tajemství. „Rodiče se mohou mezitím zabavit v divadelním baru nebo si prohlédnout výstavu Divadlo v Boleradicích 1897 – 2017,“ uvedla předsedkyně Divadelního spolku bratří Mrštíků Iva Kahounová.

Ilustrační foto.
Polívka od Polívky nebo japonský Kjógen. Brněnská divadla poodhalí svá zákulisí

S úderem devatenácté hodiny se pak budovou ozve potlesk, který by měl být podle tradice ve stejný okamžik ve všech zapojených divadlech. „Půlhodiny poté odehrají domácí, v mojí režii, prvorepublikovou komedii Na letním bytě. Bude to zároveň derniéra,“ zmínila Kahounová.

Po představení budou mít zájemci z řad diváků možnost nahlédnout do zákulisí a posedět s herci na besedě nazvané Řízečky jako dort aneb Na dupnutí s panem Kapičkou.

Ilustrační foto.
Na Betlém. Peníze z dobročinné aukce pomohou lidem se zdravotním postižením

Noc divadel začali poprvé slavit v Chorvatsku. Zakladatelem projektu je dětské divadlo Dubrava s divadlem Šibenik. Česká republika se připojila v roce 2013 a od roku 2014 se pravidelně účastní i Boleradičtí.