PÁTEK 19. 12.

Břeclav: Monografií Ohlédnutí oslaví své pětasedmdesáté narozeniny malíř Antoním Vojtek. V pátek 19. prosince knihu břeclavský umělec představí v Galerii 99. Začátek je v 9 hodin. Podívat se nejen na knihu, ale i na nové obrazy a pohovořit s autorem mají zájemci možnost až do 21 hodin. Kniha bude v prodeji v Galerii 99 ještě před Vánoci.

Ladná: Slovácké sdružení Ladná Lanštorfčané ve spolupráci s obcí Ladná zvou na vánoční koncert, který se koná v pátek 19. prosince v 19 hodin v sále pohostinství U Kapličky v Ladné. V pořadu se kromě domácího mužského sboru představí mužský sbor z Moravské Nové Vsi a Lužic. O hudební doprovod se postará Cimbálová muzika Jožky Severina s primášem Janem Blažkem. Chybět nebude ani občerstvení.

Břeclav: V pátek 19. prosince je poslední den vánočních trhů v Břeclavi na pěší zóně. V 15 hoidn vystoupí Flash band, po půl hodině následuje taneční vystoupení Actiwity D.C: Před losováním tomboly, které bude o půl páté, zahraje Žižkovjánek. V 17 hodin vystoupí Břeclavánek, po nich Gospel Young a Mamina Gospel. Celé trhy uzavře v 18. 30 nehlučný ohňostroj na vánoční hudbu.

Břeclav: Sommelier Libor Nazarčuk pořádá v pátek 19. prosince od 19 hodin v břeclavském zámeckém sklepě řízenou degustaci s ukázkami servisu a sekání sektů. Připravena jsou šumivá vína z různých oblastí (Morava, Rakousko, Maďarsko, Slovensko a Francie, včetně pravé Champagne), v lahvích různých objemů i sekt zrající rok ve studni či bio sekt. Poprvé v České republice se představí sekt v nejmenší láhvi o objemu 0,18 litru. Přijede i Kamil Prokeš z vinařství Proqin, který vybojoval třetí místo na letošním mistrovství v sekání sektů. Rezervace míst je nutná předem.

Zaječí: Discoklub Brooklyn v Zaječí pořádá v pátek 19. prosince Vánoce s IN Cosmetics a rádiem Kiss Hády.

SOBOTA 20. 12.

Břeclav: Slovácký krúžek Stará Břeclav zve do Betléma. V sobotu 20. prosince v 17 hodin vyjdou členové krúžku od parku ve Staré Břeclavi průvodem na dvůr kulturního domu, kde bude instalován živý betlém i se zvířaty. Vánoční náladu navodí děti ze základní školy Jana Noháče, Břeclavánek, ženský a mužácký sbor.

Zaječí: V sobotu 20. prosince pořádá Discoklub Brooklyn v Zaječí Ruskou noc. Všechny jelzinky jsou za skvělou cenu.

NEDĚLE 21. 12.

Boleradice: Boleradičtí zahrádkáři pořádají v neděli 21.prosince v 15 hodin v sále městyse Boleradice Vánoční koncert s Hornobojany.

Velké Pavlovice: Brány vánočního jarmarku se před velkopavlovickou radnicí otevřou v neděli 21. prosince v 9 hodin. Návštěvníci se mohou těšit na stánky s rukodělným zbožím, vánočními ozdobami, dekoracemi a laskominami. Jako občerstvení se budou podávat zabíjačkové speciality, uzeniny a chybět nebude ani svařené víno. Odpolední kulturní program bude jako tradičně plný hudby, zpěvu a vánočních koled.

Prušánky: Zlatou neděli 21. prosince zpříjemní Prušáneckým dechová hudba Vacenovjáci vánočním koncertem. Koná se od 16 hodin v místním kulturním domě.

Mikulov: Virtuosi di Mikulov zazpívají vánočně. A to již tuto neděli. „Rybova mše je po Kampanile druhým nejzávažnějším projektem Virtuosi di Mikulov. Její specifikum je zejména v tom, že spolupracují sólisté, kteří koncertu dodají náležitého lesku,“ popisuje vedoucí virtuosů Svatopluk Vrbka. Letos tomu nebude jinak a koncert se pyšní řadou význačných zpěváků. Koncert se koná v neděli 21. prosince v 18 hodin ve velkém sále mikulovského zámku.

Poštorná: Svatá Lucie byla patronkou vánočního jarmarku, který o víkendu pořádal Slovácký krúžek Poštorná. Advent je v druhé polovině a blíží se Vánoce. Vánoční koncert krúžku, jehož přípravy se tradičně ujali Koňárci, se bude konat v neděli 21. prosince v 18 hodin v Kulturním domě v Poštorné. Koňárci pozvali dětský národopisný soubor Břeclavánek a Soubor valašských písní a tanců Bača až z Valašského Meziříčí.

Dolní Bojanovice: V neděli 21. prosince hostí Dolní Bojanovice vánoční koncert Petr Bende and Band. Vystoupí také hosté cimbálová muzika Grajcar, Josef Laufr a Ján Bende.

Lanžhot: Svět lásku má – tak se jmenuje adventně vánoční koncert, který se koná jako poděkování dárcům za příspěvky na opravu střechy lanžhotského kostela. Koncert začíná v neděli 21. prosince v 16.30 hodin v místním kostele.

ÚTERÝ 23.12.

Břeclav: Tak jako každý rok i letos pořádá Dětský národopisný soubor Břeclavánek vánoční koncert v kulturním domě ve Staré Břeclavi. Uskuteční se v úterý 23. prosince v 19 hodin. Vystoupí členové Břeclavánku a hosté.

STŘEDA 24. 12.

Zaječí: Discoklub Brooklyn v Zaječí pořádá ve středu 24. prosince Štědrovečerní party. Od 22 hodin je tu štědrovečerní zábava.

Prušánky: Na Štědrý den ve 14 hodin se sejdou na návsi u vánočního stromu koledníci.

ČTVRTEK 25.12.

Zaječí: Ve čtvrtek 25. prosince pořádá Discoklub Brooklyn v Zaječí Summer Night X-mass party. Připravena je skvělá vánoční party s atmosférou summeru s DJ PMC a DJ Vevikem.

PÁTEK 26. 12.

Břeclav: V pátek 26. prosince se v areálu Slováckého veslařského klubu Břeclav Nad Splavem uskuteční 34. ročník závodů Vánoční kilometr 2008. Diváci od půl jedenácté uvidí v řece Dyji závody registrovaných i neregistrovaných otužilců na 100, 250, 500 a 750 metrů. Hlavní závod na 1000 metrů „O pohár Askomontu“ odstartuje v 11.30 hodin a v soutěži jednotlivců a tříčlených družstev se v něm utkají dálkoví zimní plavci, dálkoví ploutvoví plavci, potápěči, freediveři a záchranáři VZS.

Velké Pavlovice: Do Velkých Pavlovic míří kapela Harlej. V tamní sokolovně to crazyrocková parta rozbalí večer v pátek 26. prosince. Jako předskokani zahrají od 19 hodin také kapely Onset a Elbereth. Harlej si publikum na Břeclavsku oblíbil. Do Velkých Pavlovic přijede skupina odehrát už třetí vánoční koncert v řadě. Jedno z jejích posledních letošních živých vystoupení bude navíc okořeněno tím, že do Velkých Pavlovic zamíří i Česká televize, aby tady natočila skupině nový videoklip.

Moravská Nová Ves: Městys Moravská Nová Ves se společenskými organizacemi pořádají v pátek 26. prosince slavnost svěcení vína. Uskuteční se v tamní sokolovně se začátkem v 16 hodin.

Zaječí: Discoklub Brooklyn v Zaječí pořádá v pátek 26. prosince Štěpánská party. Padesát prvních návštěvníků dostane DVD z mega akcí na Brooklynu.
Břeclav: Štěpánská zábava se koná v pátek 26. prosince ve 20 hodin v areálu břeclavského veslařského klubu Nad Splavem. K poslechu a tanci hraje DJ Golda písně 80. a 90. let. Chybět nebudou ani hity současnosti.

Boleradice: Vinařský spolek Boleradice pořádá v sobotu 26. prosince od 14 hodin v sále městyse Štěpánský košt mladých vín. K dobré náladě bude vyhrávat cimbálová muzika Primáš.

SOBOTA 27.12.

Hlohovec: Občanské sdružení Hlohovčané pořádá v sobotu 27. prosince v 15 hodin v kulturním domě v Hlohovci sváteční svěcení mladého vína ročníku 2008. Letošnímu vínu požehná farář Jiří Grmolec. O kulturní program se postará cimbálová muzika Longa.

Tvrdonice: Tvrdonská děvčata pořádají Dívčí vínek, který se uskuteční v sobotu 27. prosince v sále sokolovny. Program zahájí v 19 hodin slavnostní polonéza. K tanci a poslechu bude hrát Lanžhotčanka.

Starovice: Vinařská společnost Starovice pořádá v pátek 26. prosince Štěpánské ochutnávání mladých vín, které začíná ve 14 hodin v sále místní sokolovny.

VÝSTAVY

Valtice: Od čtvrtka 4. prosince do pondělka 22. prosince hostí valtické muzeum výstavu s vánoční tematikou. K vidění jsou zde perníčky, betlémy nebo hračky z padesátých až sedmdesátých let.

Hustopeče: V hustopečeském domě U Synků se koná výstava obrazů Ivany Živčákové s názvem Signum colorum. Obrazy jsou k vidění do 11. ledna.