„Hráli jsme tady asi před šesti lety, taky jako Tři Lotři, ale ještě v úplně jiné sestavě. Vlastně jsme strašně rádi, že tady můžeme být a hrát. Ale je tu kvůli dešti strašně málo lidí. Ale jinak je to super akce, hrozně nás to baví. Není to úplně populární hudba, která bývá třeba na vinobraní, je tu specifický výběr kapel," podělil se o své dojmy Daniel Piršč z mikulovské kapely, která otevírala sobotní program.

Sobotu zkazil déšť

Páteční večer se vydařil, ale následující odpoledne přišel déšť. Nakonec se ale i přes nepřízeň počasí amfiteátr zaplnil lidmi. Za oba dva dny přišlo kolem tisíce diváků.

Hlídaný kemp si k přespání vybrala návštěvnice festivalu Karolína Novozámská z Ladné. A udělala dobře.„Ráno jsem slyšela, že někomu z těch, co měli stan bokem, ho vykradli," podotkla.

Zklamaná byla z malého počtu stánků. I jejich otevírací doby. „Vůbec nevím, kdy v sobotu stánky v areálu otevírali. My tam byli asi do jedenácti dopoledne a všechno bylo zavřené. Člověk musel jít do města, aby neumřel po ránu žízní a hlady," posteskla si pětadvacetiletá Novozámská.

Úplně nadšená nebyla ani z ozvučení, které podle ní doplácelo na nedostatečné zvukové zkoušky. „Přišlo mi to hlavně u Zrní. Ale řekla bych, že jejich fanynkám to bylo celkem jedno," smála se.

Hudební program se jí ale jinak líbil. V sobotu došlo i na několik překvapení. Jedno se týkalo kapely Lili Marlene s Martinem Němcem, který působil společně s Bárou Basikovou i v Precedens. „Jako překvapení přijel do Mikulova taky Jan Sahara Hedl, který byl rovněž členem této skupiny. Společně zahráli staré písně od Precedens." popisoval Romek Hanzlík z pořádající agentury. Už jsme doma si pro změnu nachystali úvodní taneček ve stylu labutího jezera.

Kromě Zrní Hanzlíka zaujala zejména kapela Mucha. „Naživo jsem ji slyšel hrát poprvé. Mě osobně Mucha překvapila a nejvíc se mi líbila," potvrdil. Potěšilo jej také to, že v pátek v noci vydržela spousta lidí až do posledního tónu, což nebývalo v uplynulých letech úplně zvykem.

Milou tečkou za festivalem udělalo vystoupení Rolling Stones Blues Cirkus 50, které se v neděli nad ránem protáhlo přes plánovaný čas. Pro své fanoušky nakonec tedy hráli pouze akusticky, aby nerušili noční klid.