Ve městě pod Pálavou se uskuteční část festivalu Concentus Moraviae, který se koná tento měsíc. Letošní téma zní La Voce. „Podtitul La Voce koncipuje Václav Luks a festival je věnován tématu lidského hlasu a zpěvu ve všech podobách. Od chorálu, přes lidovou hudbu minulosti až po barokní operu nebo jazz,“ přiblížila za pořadatele Martina Čermáková.

Na nádvoří mikulovského zámku zahraje příští pátek od půl osmé večer Michel Godard na starobylý nástroj serpent a k tomu zazpívá Guillemette Laurens. „Další hudebníci zaměření na baroko se na jednom pódiu potkají s jazzmeny a známé melodie se prolnou s improvizacemi. Starobylý serpent, cink a theorba se připojí k tónům saxofonu a zpěvu a najednou není zřejmé, kde staré končí a nové začíná,“ řekla Čermáková.

Festival nabídne posluchačům možnost propojit jedinečné hudební zážitky s návštěvou inspirativních míst jižní Moravy a Vysočiny. „Více než třicet koncertů klasické hudby s přesahy do jiných žánrů se uskuteční na zámcích, zámeckých nádvořích, v kostelích i synagogách dvou desítek moravských měst,“ sdělila Jitka Sobotková z Mikulovské rozvojové.

Předprodej zvýhodněných vstupenek za tři sta korun je v mikulovském turistickém infocentru.

Do festivalu Concentus Moraviae se letos zapojila i další města a obce na Břeclavsku. Ve středu vystoupí v zámeckém divadle ve Valticích Collegium Marianum s uměleckou vedoucí Janou Semerádovou a také spolek Buchty a loutky. O den později v kurdějovském kostele svatého Jana Křtitele zahraje Tenore Gòine di Nuoro. Dvacátého června se představí v hustopečském kostele svatého Václava a svaté Anežky České soubor Ensemble Inegal.