„Jezdíme na festival už od jeho začátku. Máme to z Hustopečí a Popic blízko a navíc ho pořádají naši kamarádi. V pátek nás nejvíc dostala kapela November 2nd, zábava byla ale nejlepší s Čankišou. Dnes se nejvíc těšíme na Xaviera Baumaxu," shodli se v sobotu Petr Stránský a Marek Svobodný po cestě na festival. „Podívali jsme se do zrcadla a vyrazili i dnes," využili s úsměvem nadsázku v názvu akce.

Po tři roky hostí festival opravený areál bývalého zemědělského družstva, které nyní slouží zejména světoznámé výrobně kytar Františka Furcha. Sobotní odpoledne tam patřilo kromě kapel také divadelním představením. Ty se odehrály v netradičním prostředí - v pneuservisu. Pobavila rýmovaná fraška souboru Citronem do oka a divadelní komiks s loutkami Svět podle Fagi Divadla DNO.

„Letošní nízkou návštěvnost moc nechápeme. Za programem si stojíme. Počasí přitom taky vyšlo nádherně. Asi je někomu milejší prosedět víkend v hospodě, než vyrazit na kvalitní muziku. Splácet tento ročník budeme asi zase delší dobu, uvidí se tak co příští rok," nevesele poznamenal jeden z organizátorů Jiří Mikula v sobotu odpoledne.

S nástupem kapely Lehká noha, v níž se na mandolínu a akordeon představil i František Furch, se však podvečerní nádvoří začínalo pomalu plnit. Noční program totiž ještě sliboval Xaviera Baumaxu či Vlastu Redla.

PETR VLASÁK