„Zahraniční soutěž je určená středoevropským amatérským kapelám, bez ohledu na žánr, jaký hrají,“ řekl kytarista kapely Zdeněk Potočník. Podle něj se letos do soutěže přihlásilo na šest tisíc kapel.

„V prvních kolech převládají skupiny rakouské. V dalších nabývá soutěž charakteru mezinárodního,“ objasnil Potočník a připomněl, že finále se zúčastní celkem deset kapel. Jediným zahraničním zástupcem je břeclavská kapela Final Fiction, která vznikla před šesti lety.

„O vítězích rozhodují jak fanoušci, tak odborná porota složená z hudebních producentů, členů různých známých rakouských kapel, novinářů a zástupců významných médií,“ vysvětlil kytarista a upozornil, že stejně jako na předchozí úspěšné kolo i na toto vypraví kapela z Brna a Břeclavi speciální autobus pro své příznivce.

„Na finále se neplatí vstupné. Fanoušci si tak uhradí jen symbolickou cenu za cestu. Protože se koncert koná pod širým nebem v Prateru, rádi bychom přistavili autobus tak, aby si tam užili příjemný den, který by pak zakončili na koncertě,“ usmál se Potočník a dodal, že koncerty budou na programu během celého odpoledne.

Každá z deseti skupin bude mít na své vystoupení vyhrazeno pětadvacet minut. Večer se představí dvě hlavní hvězdy, jednou z nich bude vítězná kapela z minulého roku. Poté vyhlásí porota vítěze soutěže.