Jazzová a populární hudba byly důvodem, proč v roce 2005 vznikl při břeclavské základní umělecké škole nový orchestr. Nese název Flash Band a dnes má dvanáct členů. Podle jeho zakladatele Emila Čapky bylo do té doby téměř nemožné se tomuto žánru v našem regionu věnovat.

„Kapela je výjimečná nejen svým obsazením, ale také složením repertoáru. Jsme schopní uspokojit posluchače všech věkových kategorií, za zmínku stojí jistě velmi obsáhlé žánrové zaměření. Přes to všechno se nepropůjčujeme k laciné komerci, jak je dnes bohužel zvykem,“ netají se tím, jak orchestr hraje, Čapka.

Přestože je podle něj v republice spousta vynikajících jazzových kapel, momentálně neví o žádné, která by mohla být Flash Bandu přímou konkurencí. „Zaměření jsou vždy velice rozlišná a není jednoduché je mezi sebou porovnávat. Nicméně je třeba podotknout, že Flash Band je na objednávku schopný vytvořit v podstatě jakoukoliv hudbu včetně vlastní tvorby v maximálně propracovaných aranžích. Třeba i nevšední úpravy známých skladeb nejsou sebemenším problémem,“ dodal a podotkl, že nejdříve je potřeba mít skladatele a aranžéra, pak je teprve možné zakládat hudební těleso.

Více čtěte v úterním vydání Břeclavského deníku Rovnost