„Byl to sice pohodový, ale trochu smolný ročník,“ hodnotil po skončení festivalu ředitel pořádajícího Centra volného času Bořivoj Švásta. „Dnes a včera se mi například odhlásilo šest účinkujících. Ovšem kvalitu to nepoznamenalo. Ti, co odtud postoupili do celostátního kola vPraze, tam mohou uspět.“

Vmalém sále Domu dětí a mládeže Pavučina se nakonec sešlo pouze jedenáct soutěžících. Styl jednotlivých vystoupení se značně lišil. Diváci mohli slyšet jak klasické táborové písně, čistý folk, tak ipopulární muzikálové melodie. Přesto odborná porota vysoce hodnotila úroveň všech účinkujících.

„Nemůžeme samozřejmě očekávat od devítiletého dítěte výkon Zlatého slavíka. Líbí se mi, že jsou děti vedení ke zpěvu. Že pro ně někdo něco dělá,“ řekl nám Stanislav Valnoha zVelkých Němčic, který si roli porotce vyzkoušel poprvé.

Margita Křížová-Uhýrková je naproti tomu tradičním členem hustopečské poroty a iona pochválila ty, kteří se mladým zpěvákům věnují. „Dnes to není moc moderní a přece do toho jdou. Proto oceňuji jak děti, tak jejich vedoucí. Každý rok mě tu něco překvapí.“ Ani porotě nevadil menší počet soutěžících. „Na kvalitě to nebylo znát. Naopak. Zůstávají ti, které to zajímá. Vždycky jsou tu stálice jako třeba Jožka Kralovič zVelkých Bílovic a pak někdo nový. Třeba prcci zhustopečské Yamahy,“ vysvětlila Margita Křížová

Protože oblastní kolo je soutěžní, musela nakonec porota vybrat zúčinkujících ty nejlepší, které poslala do pražského finále. Ze sólistů to byla Sylva Poláková a Radim Bádr zHustopečí, Jana Myšková ze Šakvic a Michal Dornai zBrna. Mezi skupinami si atmosféru pražského finále začátkem února zkusí kapely Dárečci a Koloběh, obě zVelkých Bílovic a otrokovická skupina Apatyka.