„Jedná se o soubor více jak padesáti rytin z konce šestnáctého a především celého sedmnáctého století. Ke zhlédnutí budou pohledy na Paříž, Londýn, Amsterodam, Benátky, Florencii a mnoho dalších měst a nebude chybět ani Praha či Řím a Vídeň, nebo i Moskva, “ uvedl provozovatel galerie Jaroslav Petr a dodal, že tato výstava je určena nejen milovníkům výborné grafiky. Zajímavá bude pro každého návštěvníka.
Každý grafický list, ze kterého lze vyčíst například soudobou módu a způsob života ve středověku, je doplněn heraldickými symboly jednotlivých měst. K vidění budou také námořní mapy s význačnými trasami lodí, dozdobené například rozkošnými lodičkami či fregatami a bájnými bytostmi. To vše působí zvláštním kouzlem. Například veduty se mohou stát rovněž zajímavým průvodcem a porovnáním jednotlivých významných míst s mnoha historickými památkami, kostely, radnicemi, kam návštěvníci chtějí zavítat nebo ta místa již navštívili.
Jde o ojedinělou kolekci rodově a heraldicky úzce související s Mikulovem. Díky ní lze také porovnat umělecké řemeslo zmíněného století a dneška. Výstava bude otevřena denně včetně pondělí od deseti do dvanácti hodin a odpoledne od čtrnácti do sedmnácti hodin. Potrvá do neděle 6. května. Volně navazuje na již otevřenou výstavu v Regionálním muzeu „Grafické listy 18. století“.