Jednoznačně největšího ohlasu se podle ředitelky festivalu Ivany Gavendové dočkal polský komorní sbor Dysonans z Poznaně, jenž přehlídku v Dietrichštejnské hrobce zahajoval. „Poláci byli neskuteční. Byli výborně sezpívaní, zkrátka jim to šlo. Myslím, že právě tento sbor se vryl nejn návštěvníkům hluboko do paměti,“ podělila se o čerstvé pocity ze skončeného osmého ročníku Gavendová.

Jak s úlevou v hlase přiznala, Kampanila se vydařila. „Vše proběhlo v pořádku, bylo to moc pěkné. Samozřejmě, že k tomu přispělo i počasí. Bylo nádherně,“ usmívala se ředitelka festivalu, která i letos vsadila na pestrost.

„Myslím si, že si lidé skutečně mohli najít přesně to, co je zajímá a líbí se jim. Snažili jsme se o různorodost. Snad nám to i vyšlo,“ řekla Gavendová s tím, že každý z účastnících se pěveckých sborů s sebou přivezl něco originálního, jedinečného a svého.

I reakce návštěvníků podle jejích slov napovídají tomu, že byli spokojení. „Většinou nás jen chválili. Neslyšela jsem, že by se něco nevydařilo nebo nevyšlo tak, jak mělo,“ zamyslela se ředitelka Kampanily.

Ta však už pomalu začíná v hlavě spřádat plány na ročník následující. „Jistě, že už myslíme na další rok. Máme hned několik kandidátů z řad pěveckých sborů. Teď si jen musíme sednout a vybrat je. Festival bude ve stejném duchu jako letos. Ani jeho schéma se příliš lišit nebude,“ nalákala dopředu na další Kampanilu Gavendová.