Zcela zaplněný sál aplaudoval téměř po každém vystoupení pásma lidových zvyků s příhodným názvem Rok na vsi. Malí i velcí tanečníci a zpěváci spolu s cimbálovou muzikou sourozenců Osičkových provedli všechny přítomné všemi ročními obdobími.

„Vánoční koncert pořádáme, s výjimkou loňska, každý rok,“ prozradila jedna z vedoucích Hanýsku Ivona Holásková. „Tentokrát jsme se inspirovali známým dílem bratří Mrštíků. Některé citace z jejich románu Rok na vsi zazněli i v samotném pásmu,“ doplnila.

Více jak čtyřicítka tanečníků a zpěváků představila program složený z tanců a písní hanáckého Slovácka a Slovácka, které ukazuje pestrý život na vesnici v minulém a předminulém století. A přestože nejmenšího tanečníka, kterému bylo pět let, dělilo od nejstarší vystupující téměř padesát let, společně vykouzlili jedinečný pocit sounáležitosti.

„Neměli jsme moc času na nacvičení. Vlastně jsme měli jenom jednu zkoušku. A tak jsme vybrali jednotlivá vystoupení z našich tématických pásem. Dá se říci, že je to takový průřez tím, co se Hanýsek v poslední době naučil. Doufám, že se to bude lidem líbit,“ přála si před koncertem vedoucí souboru. Podle ohlasu, které vystoupení u nejen šakvických diváků mělo a pocitu, který zanechal v jejich duších, se to Hanýsku rozhodně podařilo.