„Letošní Eurotrialog se vydařil. Všechno vyšlo podle plánu. I návštěvnost byla dobrá. Na to, že jsme festival alternativní hudby a ne žádný pop, přišlo opravdu dost lidí,“ pochválil si jubilejní desátý ročník Eurotrialogu jeho tvůrce Romek Hanzlík.

Podle jeho odhadů přišlo na páteční program festivalu asi čtrnáct tisíc lidí a na ten sobotní kolem dvanácti tisíc. „Od návštěvníků mám samé dobré ohlasy. V pátek se moc líbila kapela Zuby nehty. Asi třicet lidí mi pak chválilo i kapelu BBP,“ vypíchl tahouny pátku Hanzlík.

Sobotnímu programu vévodilo vystoupení zpěváka a moderátora Michala Prokopa. „Michla Prokop a Framus Five měli asi největší úspěch. Výborní byli ale i Poláci, kteří hráli po Prokopovi,“ pochválil pořadatel polskou kapelu Chutir. Kromě zmiňovaných zahráli na Eutrotrialogu hudebníci ze Slovenska, Rakouska, Kuby nebo Maďarska. Původní záměr pořádat festival tří sousedních států se tedy posunul do jiné roviny.

„Idea festivalu tu pořád je. Při výběru účinkujících kladu důraz na české umělce. Vždycky oslovím taky někoho z Rakouska a Slovenska. Je ale pravda, že Eurotrialog je už spíše středoevropský,“ popsal národnostní složení umělců Hanzlík.

Také návštěvníci festivalu jsou ze všech koutů Evropy. „Potkal jsem tu Poláky, Rakušany, Slováky, ale také Francouze. Přes web si dokonce objednávali vstupenku Američani,“ prozradil pořadatel Eurotrialogu.