Vystoupení si na nádvoří Domu u Synků, kde se odehrává celý festival, nenechaly ujít desítky diváků. „Hodně hrajeme spíše po kulturních domech a divadlech. Často jezdíme po republice, i tady v Hustopečích už jsme hráli, ale ne takhle venku. Tentokrát jsme naštěstí měli hezké počasí, pěkně to vyšlo, takže máme radost," řekla Gondíková pro hustopečské E – listy.

To Langmajer má s venkovními podmínkami větší zkušenosti. „Hraju pravidelně na shakespearovských slavnostech. Minulý rok jsem nastudoval poslední z mých rolí Richarda III. a letos ho budu opakovat. A to se hraje vždycky venku, dokonce ani pódium není zastřešené. Takže když prší, tak prší, na nás i na diváky. Je to spravedlivé," vyprávěl známý herec.

A žertoval. Možná, že Hustopečští měli jednu z posledních možnosti, jak Langmajera vidět. „Mám toho, zaplaťpánbůh, hodně. Mám natáčení, zkoušení v divadle, hraní v divadle. Ale mám i pár dnů, kdy uteču a odletím do Jihoafrické republiky, kde se budu potápět se žraloky. Tak jsem zvědavý, jestli se vrátím," sdělil s úsměvem.

Gondíková zvolila volnější tempo. „Vždycky se snažím mít léto volné. Protože k tomu všemu, co dělám, jsem taky ještě maminka. A tak bych si chtěla s dcerou vymezit svůj čas," uzavřela.

Program divadelního festivalu Pod širým nebem najdete v pátečním vydání Břeclavského deníku Rovnost