„Změny jsme se snažily dělat tak, aby byly vstřícné k lidem, zábavy mohou být venku. Burčákovky nejsou hned týden po hodech, to znamená, že by hody mohly být takovým kulturním vrcholem léta," odůvodnil přesun ze září na srpen první stárek Jan Blažek.

I tentokrát se hlavní hodová zábava bude odehrávat na ulici Herbenova. Vše vypukne v pátek v pět hodin odpoledne stavěním máje.

V sobotu ráno bude sraz u první stárky. „Nejprve půjdeme ke starostovi, snad hody povolí. Pak se bude zvát po městě. Hlavní zábava začne v osm hodin večer, hrát bude Šohajka z Dolních Bojanovic," řekla k programu první stárka Klára Tomešová.

Do průvodu se podle posledních odhadů zapojí nejméně patnáct párů v krojích. Verbuňk, sóla i půlnoční překvapení pilovali nadšenci každý pátek na pravidelných stárkovských schůzkách. „Chodíme v hustopečském kroji, který je svým způsobem unikát. Je to bohatství, na které můžeme být pyšní," zdůraznil Blažek.

Nevšedním okamžikem bude v neděli o půl jedenácté dopoledne hodová mše svatá. Uskuteční se totiž v kapli svatého Rocha na Křížovém kopci, který se tak po letech opět stane poutním místem.

Odpolední zábavu po průvodu krojovaných městem nově zpestří zavádka. Večer se pak návštěvníci mohou těšit na vystoupení dechové hudby Palavanka ze Staroviček.