„Rádi bychom poděkovali fanouškům, kteří nás do Brna přijeli podpořit,“ vzkazují svým příznivcům členové skupiny.

V základním kole, které se uskutečnilo v Metro Music Baru v Brně koncem února, se kapela umístila na druhém místě. Postupuje tak do semifinále, které se koná patnáctého března. Tentokrát v brněnském klubu Favál.

„Postup z prvního kola byla celkem hračka. V semifinále nás ale čekají mnohem silnější soupeři, takže budeme potřebovat podporu fanoušků ještě více,“ přiznávají mladí hudebníci.

Soutěž se skládá z jednotlivých koncertních večerů. Z nich vždy několik kapel postupuje o krok výš. Z Brna do Bratislavy, Budapešti, Prahy a nakonec do celoevropského finále v Německu. „To je ovšem hodně vzdálená budoucnost,“ smějí se muzikanti.

Počátky mladé alternativní rockové kapely z Břeclavska sahají do října roku 2006. Za dobu své existence prošlo kapelou několik méně či více nadaných hudebníků. Nakonec zůstalo pět zakládajících členů: Michaela Žůrková, Jakub Kobylka, Petr Kocmánek, Tomáš Podveský a Dalibor Horák.

Repertoár kapely Nechce se nám tvoří jak převzaté písně, tak více než desítka písní vlastních. Píseň Nenávist se v roce 2011 se dočkala i profesionální nahrávky.

VERONIKA SCHALLENBERGEROVÁ