Ta se totiž natáčela v loňském létě ve Starovicích a Hustopečích. Boleslava Polívku, Marka Vašuta, Mirka Šimůnka, herečku a českou miss Janu Doleželovou a mnoho dalších tvůrců filmu uvítali představitelé města i publikum v přeplněném sále kina.

„Jsem rád, že natáčení proběhlo kompletně v našem regionu. Máme krásnou obřadní síň a snad právě proto se v ní natáčelo zasedání rady. Velmi rád proto všechny osobnosti filmu vítám na dnešní předpremiéře,“ zahájil slavnostní večer starosta Hustopečí Luboš Kuchynka.

„Ve filmu si zahrála řada občanů Starovic a pro celou vesnici bylo natáčení příjemným zpestřením loňského léta,“ podělil se o své pocity starosta vesnice Milan Novotný.

„Strávili jsme tu dvacet dva natáčecích dnů, z toho polovička se odehrála v noci. Přesto nám lidé fandili, dívali se na nás a obdivovali naši práci, stejně jako my jejich,“ zavzpomínal režisér Dušan Klein a přidal historku.

„Když praotec Čech přišel na horu Říp, řekl: „Tady se usadíme, to bude naše země.“ Ti líní zůstali tam a ti pracovití, dobrosrdeční a vtipní lidé šli dál až došli do Hustopečí a do Starovic. Děkuji všem za to, že jste byli tak ochotní a milí, a pokud bych měl ještě možnost vrátit se k vám s filmovou kamerou, rád tak učiním.“

Kromě hvězdného hereckého obsazení si ve filmu zahrála i řada místních lidí a svou roli tu odehrál i Jožka Šmukař. „Natáčení jsem se zúčastnil jeden den, ale jsem tam pořád vidět,“ uvedl s nadsázkou.

Boleslav Polívka se s diváky podělil o vzpomínku na oslavu svých narozenin, která se uskutečnila během práce na filmu. „Byl jsem tehdy zaskočen, protože byl normální natáčecí den a najednou začalo bouchat šampaňské. V tu chvíli jsem pochopil, že natáčet se už nebude, i když pan režisér si to myslel,“ popisoval.

Druhý den prý sklidil malé výčitky z jeho strany. „Prohlásil jsem, že přece kvůli takovému malému incidentu nebudeme měnit režiséra,“ pronesl z pódia k bavícím se divákům. Tečka ale patřila Marku Vašutovi: „I tohle, co vám řekl, ví jenom z mého vyprávění.“

Tvůrci filmu mysleli i na dárek pro hustopečského starostu. Darovali mu obří napoleonský klobouk, jednu z rekvizit filmu. Podle Luboše Kuchynky zaujme klobouk čestné místo v městském muzeu.

Nová česká komedie reřiséra Dušana Kleina se celá odehrává na vesnici a zachycuje téma určitého fandovství do napoleonských válek.