Už za měsíc přijede do Břeclavi pod zámek jedna z nejpopulárnějších českých kapel – skupina Kabát. Na koncertě má vystoupit i finalista hudební soutěže X Factor Jiří Zonyga. Za první dva týdny předprodeje se prodalo už pět tisíc lístků.

Které kapely na koncertě vystoupí?
Kromě Kabátů to bude Petr Kolář, Ewa Farna, Petr Muk, skupina Matahari a kapela Sarah z Českých Budějovic, se kterou dřív hrával Kamil Střihavka. Zajímavé bude i vystoupení kapely Walter Bartoš Band, se kterou zpívá bratr Jirky Zonygy. Snažíme se domluvit, aby si spolu mohli na pódiu zazpívat několik společných duetů.


V kolik hodin koncert začne?

Zahájí ho ve tři hodiny Ewa Farna. Do areálu ale začneme pouštět návštěvníky už v jednu hodinu odpoledne. Chceme lidi nalákat do autokempu, kde budou mít veškeré zázemí, a předejít tak zablokování Břeclavi. Areál autokempu je obrovský, má osmnáct tisíc metrů čtverečních.


Jaké bude tedy zázemí koncertu?

Na organizaci spolupracuji s pražskou agenturou, která jede turné s Kabáty. Je nutné nechat areál oplotit, zajistit sanitární zařízení, umývárny, stany, ochranku nebo rampy pro vozíčkáře. Musím zařídit nocleh pro ochranku a zaměstnance, což dá dohromady dvě stě padesát lidí. Zajišťuji také dvě sanitky a lékaře a dvě hasičská auta. Požádal jsem o pomoc i městskou a dopravní policii.


Jaký servis mohou lidé využít?
V celém autokempu bude zajištěné občerstvení a nápoje. U vchodu do zámecké vinotéky budou obrovské stany, v nichž se bude prodávat víno.


Kde bude umístěné pódium?
Pódium bude umístěné směrem od zimního stadionu na Břeclav. Začne se stavět ve středu. Přijede kvůli tomu padesát lidí, které musím někde ubytovat. Kabáti totiž koncertují na svém pódiu.


Jakou očekáváte návštěvnost?
Byl bych rád, kdyby na koncert přišlo deset tisíc lidí. Zájem je zatím obrovský. Lidé kupují lístky po celé republice. Po dvou týdnech prodeje bylo prodáno pět tisíc lístků.


Je náročnější pořádat koncert Kabátů než Rock na ledě?
Je to mnohem náročnější. Pracuji na tom už rok, abych Kabáty do Břeclavi dostal.


Znáte se s nimi osobně?
Znám se se všemi. V Praze není moc lidí, kteří by mě neznali. Musel jsem si projít cestu od malých rockových festivalů přes Rock na ledě, abych se vůbec mohl zúčastnit toho, že sem Kabáti přijedou. Je to pro nás obrovská pocta. Lidé v Břeclavi si to možná neuvědomují, ale je to jako když přijede Madonna do Prahy.