„V pátek se představí brněnská kapela New Glass band, která hraje převážně country a bluegrass. Vystoupí i Tlupa tlap, dříve Kaluže. Kapela se dnes ustálila na dvaceti nástrojích či nástroječcích – rušidlech. Návštěvníci se mohou těšit i na Jiřího Zonygu, Větry z jihu, Pavla Dobeše a Tomáše Kotrbu,“ uvedl tajemník podivínského městského úřadu Radim Mildner.

V sobotu začíná program od osmi hodin večer. Vystoupí Jazzgang. Jejich repertoár zahrnuje zpívané i instrumentální skladby, a to od klasického jazzu až po moderní funky.

Další na řadě bude Petr Kroutil Orchestra a následovat bude Bran. „Alba této česko-francouzské skupiny přinášejí hudbu keltské Bretaně,“ láká tajemník. Jako poslední se představí Cop. Tedy nejznámější bluegrassová skupina v čele s Míšou Leichtem.

Na své si v sobotu přijdou i děti. Divadelní soubor Pod maskou a žáci umělecké školy Františka Drdly ze Žďáru nad Sázavou uvedou od čtyř hodin divadelní hru Legenda o poutníkovi. O hodinu později vystoupí tanečnice Rasha. Pak jsou v plánu další představení.

Pokud bude špatné počasí, akce se přesouvá do Besedního domu v Podivíně.