„Cestovatelé Alena a Jaroslav Klempířovi jezdí do Grónska už několik let. Slyšeli jsme o jejich další cestě v rádiu. Jejich cílem je seznámit oba národy s kulturou toho druhého a dva naprosto odlišné světy trochu přiblížit,“ vypráví tatínek Julie malíř Antonín Vojtek. Proto Vojtkovi neváhali a manžele Klempířovy oslovili. „Už měli v plánu vzít s sebou obrazy jedné dospělé malířky, tak jsme jim navrhli, jestli by tamní lidi nechtěli seznámit také s výtvory dětí,“ pokračuje pyšný otec.

A Klempířovi souhlasně kývli. Proto sedmadvacet nejlepších Julinčiných obrázků právě doputovalo do takzvané ledové perly Grónska, města Ilulissat. „Letošní rok byl vyhlášený mezinárodním polárním rokem, proto by Klempířovi chtěli udělat další výstavu také v hlavním městě Grónska, v Nuuku. Teď celá rodina doufáme, že se to podaří, bylo by to úžasné,“ nechává se nadchnout Juliina maminka Jitka.
Ve stejném čase, jako bude Julinka prezentovat svá díla v Ilulissatu, plánují Vojtkovi ukázat její obrázky taky ve své Galerii 99. „Měla by to být společná výstava Julie a mých aktů. Jsou ale velice jemné, takže se hodí i pro dětské oko,“ popisuje otec.

Výstava v Grónsku, které je z pětaosmdesáti procent pokryto trvalým ledem, ale není konečnou stanicí malé výtvarnice. „Přes jednu zdejší rodačku, která ale už desítky let žije za hranicemi, vyjednáváme výstavu také v Austrálii. Na tu by mělo navazovat Německo,“ snaží se přiblížit plány Vojtek.
Už tuto středu čeká předškolačku další natáčení Zlatého oříšku, ve kterém diváci rozhodnou, které dítko je to nejlepší a nejnadanější.