„Jsme typickým studentským souborem, herci přicházejí a odcházejí, v současné době ale máme třiadvacet členů. Od dubna máme také nové jméno, Divadlo Bedřicha Kaněry,“ představuje soubor jeho vedoucí Dana Vilímková. Jak ale říká, bez zapálení, vzájemné úcty a přátelství by to nešlo.
Prvním hereckým pokusem souboru byl světově proslulý muzikál Jesus Christ Superstar. Ten studenti odehráli pouze třikrát, zato s obrovským úspěchem. „Minulý školní rok jsme nazkoušeli hru s názvem V zajetí Rychlých šípů. Byla to komedie podle scénáře režiséra roberta Bellana,“ pokračuje ve vyprávění Vilímková.

Ty okouzlily diváky jak svým vtipným textem, tak i bravurními výkony všech mladých herců. Není proto divu, že si je zamilovala také porota soutěžní přehlídky Mumraj Hoblík, kterou břeclavští studenti zaslouženě vyhráli.

A jaké má soubor plány do nového školního roku? „Nerada o nich mluvím, raději je uskutečňuji. Samozřejmě, že máme připravenou hru, kterou chceme letos nastudovat. Musím ale předeslat, že to bude chtít hodně práce, volného času a také nemalé finanční prostředky,“ přiblížila Vilímková. Se studenty pravidelně odjíždí na třídenní soutředění, kde natrénují především jevištní pohyb, výrazový tanec, pohyb jednotlivce a skupiny na jevišti. „Máme také textové zkoušky, učíme se pracovat s hlasem, mimikou a výrazem obličeje,“ vyjmenovává vedoucí souboru.

K představení je potřeba také kvalitní technické vybavení, rekvizity, kulisy, kostýmy a propagace. „Jen kulisy k Rychlým šípům nás stály asi patnáct tisíc ,“ říká Vilímková. Studenti si nechali vyrobit také vlastní trička, plakáty, bulletin Tam tam a DVD s celým představením Rychlých šípů.
Milovníci Foglara je mohou vidět už tuto neděli v patnáct hodin na břeclavské pěší zóně.