Po ředitelce muzea Evženii Klanicové končí ve své funkci další významná představitelka kultury v Břeclavi. Pouhý měsíc po Klanicové oznámila svůj odchod i dlouholetá ředitelka městské knihovny Marta Ondrášková.

„Požádala jsem městskou radu o uvolnění k jednatřicátému prosinci. K tomuto datu se uzavírá hospodaření knihovny za tento rok, takže můj nástupce může začít od začátku,“ potvrdila Ondrášková překvapivý krok.
Jak uvedla, zatím ještě nemá od radních oficiální odpověď. „Po čtyřiceti letech práce pro kulturu města a regionu si potřebuji důkladně odpočinout. Práce byla doposud u mě vždycky na prvním místě,“ vysvětlila důvod svého odchodu z knihovny.

Zlé jazyky ale tvrdí, že je její výpověď jen dalším důkazem krize způsobené macešským přístupem břeclavské radnice ke kultuře. To ostatně připustila i odstupující ředitelka: „K mému odchodu přispěla i neradostná situace v břeclavské kultuře,“ přiznala.
Starosta města Dymo Piškula odchod ředitelky potvrdil při on-line diskuzi na internetových stránkách Břeclavského deníku. Odstoupení zkušené ženy nijak nekomentoval, pouze uvedl, že se rozhodla odejít do důchodu.

„Paní ředitelka napsala výpověď velmi stroze, bez udání důvodu. Je to zřejmě definitivní. Myslím, že ani neočekává, že by ji někdo přemlouval,“ podotkl místostarosta Břeclavi Pavel Dominik.
Radnice už dokonce na post ředitele knihovny vyhlásila výběrové řízení. Předpokládaný nástup je k prvnímu lednu.
„Výběrové řízení je na internetových stránkách radnice velmi krátce. Žádný zájemce se zatím nepřihlásil,“ řekl Dominik…

Více v Břeclavském deníku v pondělí 15. října